Zamknij

Najpiękniejsze szopki betlejemskie

14:24, 20.12.2020 | opr. red.
Skomentuj fot. MWM w Sierpcu
REKLAMA

 

 

Po raz kolejny Muzeum Wsi Mazowieckiej zorganizowało konkurs na najpiękniejszą szopkę betlejemską. Inspirowane folklorem naszych ziem małe dzieła sztuki będzie można podziwiać po ponownym otwarciu skansenu.

Konkurs od wielu lat cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Co roku przysyłanych jest wiele ciekawych szopek, które zadziwiają swoją różnorodnością, techniką wykonania i pomysłowością użytych materiałów.

– Szopki betlejemskie są jednym z najpiękniejszych symboli Bożego Narodzenia. Dawniej stanowiły ozdobę świątecznych wnętrz. Ich wspólne wykonywanie było ważną częścią przeżywania świąt. Muzeum Wsi Mazowieckiej stara się wskrzesić ten zwyczaj, zachęcając co roku młodych utalentowanych twórców do udziału w konkursie plastycznym „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki” – powiedział Jarosław Asztemborski z Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Wypłynęły 52 prace. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, by wybrać te najładniejsze.

– Chciałem podziękować za udział w konkursie. Wszystkie szopki zasługują na wyróżnienie. Jednak konkurs rządzi się swoimi prawami – mówił dyrektor MWM Jan Rzeszotarski.

Wyniki ogłosiła Joanna Szewczykowska, kierownik działu upowszechniania i promocji Muzeum, a zarazem przewodnicząca jury. W kategorii 6 – 10 lat laureatem pierwszej nagrody został Seweryn Burczyński z Leszna. Drugie miejsce zajęła Alicja Kościołek z miejscowości Staroźreby-Kolonia, trzecie Adam Kowalkowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Wyróżnienie przyznano Sandrze Rzechółko ze Szkoły Podstawowej w Przeciszewie.

Zwyciężczynią w kategorii 11 – 15 lat została Amelia Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Drugą nagrodę otrzymała Jagoda Dudkiewicz z Kokoszczyna, a trzecią Kacper Świderski ze Szkoły Podstawowej w Słupnie. Wyróżniono Oliwię Lemańską ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią niemożliwe było zorganizowanie uroczystości z oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Laureaci werdykt jury poznali online, na fanpage’u skansenu na Facebooku, a upominki odbierają w sposób ustalony z organizatorem.

 

Relacja filmowa z ogłoszenia wyników 

[YT]https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3y0c4hbrZJmeFGnxu-zSzNKYEuY8BDPN_vTHkWi3rzgypzaUKrJ3K9G3k&v=yOi6D2G9SL4&feature=youtu.be[/YT]

 

 

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz