Zamknij
REKLAMA

Nagroda dla Koła Teatralnego LO

18:36, 27.11.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Koło Teatralne działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu zajęło pierwsze miejsce w VIII Przeglądzie Etiud o Świętych i Błogosławionych „Zwykli-Niezwykli”. Zwycięzcy odebrali przyznane nagrody i gratulacje w szkole.

 

Książnica Płocka oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Płockiej po raz ósmy zaprosili do udziału w Przeglądzie Etiud Teatralnych o Świętych i Błogosławionych „Zwykli-Niezwykli”. W tym roku, ze względu na pandemię i ograniczenia epidemiczne, konkurs miał inną niż zwykle formułę. Po raz pierwszy odbył się w wersji online. Nadesłano nagrania ze szkół: z Gostynina, Płocka, Sierpca, Starych Proboszczewic. Uczestnicy zaprezentowali krótkie, 10-minutowe etiudy teatralne, poświęcone wybranym przez siebie postaciom świętych i błogosławionych. W kategorii szkół ponadpodstawowych największe uznanie zyskał spektakl „O Lilii, która chciała być Różą. Etiuda o św. Edycie Stein”. Przygotowali go sierpeccy licealiści (Natalia Sawicka, Jan Brzozowiec, Julia Mikołajczyk, Anna Skwierawska, Natalia Babecka, Kacper Janiszewski, Iza Wiśniewska, Alicja Lewandowska, Weronika Samoraj, Hubert Lewandowski) pod kierunkiem Marleny Boguckiej i ks. Adama Kowalskiego.

Nagrody dla aktorów zostały przesłane do szkoły i wręczyła je dyrektor Ewa Jancewicz wraz z gratulacjami i życzeniami kolejnych sukcesów.

Etiudę można zobaczyć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=iHR-p157luA&feature=emb_logo&fbclid=IwAR3zic7hpWn_H2QQW_WjByn8Jv182U4JpDxjA3FKPSeXOZEf03tSGK4HkNI

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz