Zamknij
REKLAMA

Skansen ogłasza konkurs na najpiękniejsze szopki

17:45, 12.11.2020 | opr. na podstawie tekstu MWM
Skomentuj fot. MWM w Sierpcu
REKLAMA

 

 

Jak co roku, gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę betlejemską.

 

Konkurs plastyczny „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki” adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 6 do 15 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie przestrzennej szopki wzorowanej na motywach biblijnych, związanych z narodzinami Chrystusa, utrzymanej w stylistyce nawiązującej do folkloru mazowieckiego. Technika i dobór materiałów są dowolne.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Z powodu zagrożenia epidemicznego nauka odbywa się obecnie zdalnie, dlatego uczestnicy będą mogli tworzyć swoje prace wyłącznie w domach, pod okiem rodziców. Na ich przygotowanie i dostarczenie do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu mają czas do 4 grudnia 2020 r. Mogą tego dokonać pocztą, na adres: 09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64 lub osobiście – w tym wypadku Muzeum prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia terminu i godziny odbioru pracy. Szopki zostaną ocenione w kategorii indywidualnej. W swojej ocenie komisja konkursowa weźmie pod uwagę pomysłowość, trwałość, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 grudnia podczas transmisji na żywo na muzealnym fanpage’u na Facebooku. Laureaci nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymają natomiast drogą pocztową. Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie www.mwmskansen.pl.

- Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w naszym kalendarzu. Poczujmy już dziś atmosferę tego wyjątkowego czasu, tworząc małe dzieła sztuki – mówi Jarosław Asztemborski z MWM.

(opr. na podstawie tekstu MWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz