Zamknij
REKLAMA

„Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, czyli wieczór z westernami

14:12, 28.07.2020 | POKiS Płock
Skomentuj Obraz mstodt z Pixabay
REKLAMA

 

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na drugą edycję plenerowych maratonów filmowych, tym razem zatytułowaną „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Pokazy odbędą się w sobotę podczas Napowietrzacza Kultury. Zapraszamy wszystkich kinomanów na niepowtarzalną okazję obejrzenia arcydzieł gatunku na wielkim ekranie.

Napowietrzacz kultury odbywa się na boisku przed POKiS-em im. Themersonów co drugi weekend. W sobotę 1 sierpnia, po spotkaniu z Anną Dziewit-Meller (LiterAkcje) i koncercie zespołów The Old Crone oraz Reszta Pokolenia, zapraszamy na kinową ucztę.

 

O godzinie 21 drugi maraton filmowy rozpocznie pokaz filmu „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” w reżyserii Sergio Leone. Nakręcony w 1968 roku w koprodukcji włosko-amerykańskiej jest jednym ze spaghetti westernów uważanych przez wielu za szczytowe osiągnięcie gatunku. W filmie Leone wystąpili m.in. Henry Fonda jako bezwzględny zabójca Frank, Charles Bronson jako tajemniczy rewolwerowiec bez imienia, Jason Robards jako romantyczny łotrzyk Cheyenne oraz Claudia Cardinale jako eks-prostytutka Jill McBain. Muzykę do filmu napisał zmarły trzy tygodnie temu włoski kompozytor Ennio Morricone.

 

Przed północą rozpocznie się pokaz drugiego filmu - „W samo południe” Freda Zinnemanna. Film z 1952 roku z Garym Cooperem i Grace Kelly przez niektórych koneserów kina uważany jest za najlepszy western wszech czasów. Film został nagrodzony czterema Oscarami, m.in. za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, montaż, muzykę i piosenkę.

 

Pokazy filmowe odbędą się na boisku przed Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Wstęp wolny.

(POKiS Płock)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz