Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Trójki na Martynice

14:54, 05.03.2020 | Opr. red., fot. SP nr 3
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu po raz czwarty spotkali się z rodziną Erasmus+. Tym razem wszyscy gościli w Le Lamentin - urokliwym mieście na Martynice.

 

Sierpecką Trójkę reprezentowali Zuzia Łobińska, Julia Grzelecka, Kamil Perzyński, Bartek Lewandowski i Kajtek Żmijewski.  

 

Tropikalna wyspa

Wyprawa na Martynikę rozpoczęła się 2 lutego 2020 r. Po 9-godzinnej podróży sierpecka grupa dotarła na miejsce. Temperatura powietrza wynosiła ok. 30 stopni Celsjusza.  Martynika to karaibska wyspa będąca departamentem zamorskim Francji.

W poniedziałkowy poranek rada pedagogiczna i uczniowie, a także władze miasta powitali wszystkich uczestników programu Erasmus+ w teatrze w Fort-de-France. Koordynatorem projektu jest Elise Cultier. Uczniowie biorących udział w projekcie szkół przygotowali prezentacje dotyczące swojego kraju, regionu i oczywiście szkoły. Sierpczanie mieli również okazję zapoznać się z tradycyjną muzyką i tańcami na Martynice, a także sprawdzić swoje umiejętności w praktyce na scenie.

Zorganizowano wycieczki do Sainte-Marie, muzeum Saint-James, Fort-de-France – stolicy Martyniki oraz nadmorskiego miasta Saint-Pierre. Pracowano metodą Personalisation. Uczestnicy projektu mieli m.in. za zadanie wykonanie mat bambusowych oraz zaprezentować swoje umiejętności w grze w piłkę nożną. Przedstawiono prezentacje i krótkie filmiki krajów partnerskich (Rumunia, Włochy, Turcja, Polska) na temat zajęć przeprowadzonych tą metodą w poszczególnych szkołach. Uczestnicy dyskutowali na ich temat w aspekcie głównego zagadnienia projektu, tj. przeciwdziałaniu wykluczeniom.

 

Do zobaczenia w Rumunii

Podczas ostatniego spotkania podsumowano pobyt na Martynice, a także planowano kolejne działania. Uczestnicy Erasmus+ spotkają się maju 2020 r. w Rumunii. Sierpczanie wręczyli swoim przyjaciołom ze szkół partnerskich (Turcja, Rumunia, Martynika, Sycylia) i rodzinom, u których mieszkali, upominki przekazane przez burmistrza Jarosława Perzyńskiego. Na zakończenie opracowano raport, a wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.

 

 

 

(Opr. red., fot. SP nr 3)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone