Zamknij
REKLAMA

„Jezioro Łabędzie” na sierpeckiej scenie

22:20, 02.12.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu po raz pierwszy można było zobaczyć balet, i to nie byle jaki. „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Imperial Lviv Ballet zachwyciło widownię.

 

„W parku przy zamku księżnej odbywa się w festyn z okazji pełnoletności księcia Zygfryda. Uczestniczą w nim dworzanie, jak również młodzież wiejska. Księżna uświadamia syna, że spośród panien przedstawionych na balu jego obowiązkiem będzie wybranie sobie partnerki” - tak zaczyna się libretto najbardziej znanego baletu na świecie. „Jezioro Łabędzie” to historia o walce dobra ze złem, fałszywych podszeptach, namiętnościach, bólu i zwycięstwie miłości. Piotr Czajkowski napisał je w latach 1875 – 1876 na zamówienie Władimira Biegiczewa, intendenta Cesarskich Teatrów w Moskwie. Mimo upływu lat, nadal wzrusza widzów na całym świecie. Sierpczanie mieli okazję zobaczyć ten balet w wykonaniu Imperial Lviv Balet, którego mottem jest „tradycja wytańczona z wielką klasą”.

Bajkowa sceneria, wspaniała muzyka, niezwykłe umiejętności tancerzy sprawiły, że widzowie w CKiSz poczuli przesłanie, z jakim zwrócili się do nich wykonawcy „Jeziora Łabędziego”.

- Perfekcja tancerzy, piękno ruchu, każdy szczegół dopracowany w każdym calu. Emocje fruwały w powietrzu. Końcowa scena, kiedy młodzi giną, ale też i ich miłość zabija czarownika Rotbarda sprawiła, że stanęły mi łzy w oczach i „coś” chwyciło za gardło. To było piękne – stwierdziła sierpczanka

Owacja na stojąco długo nie milkła.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SmerfSmerf

0 0

A kiedy będzie mongolski balet to Arnold boczek przyjedzie popatrzeć 14:18, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone