Emocje towarzyszą tworzeniu obrazów i wierszy. Jedni malują słowami, inni pędzlem. Wystawa w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sierpcu „Poetyckie impresje w malarstwie Wojciecha Witkowskiego” pokazuje, że sztuka może przybierać różne formy, z których każda jest fascynująca.
Wojciech Adam Witkowski jest sierpeckim malarzem, który potrafi wydobyć piękno otaczającego nas świata za pomocą kilku pociągnięć pędzla. Jego obrazy są pełne życia. Przyglądając się im, ma się wrażenie, że za chwilę wiatr poruszy delikatnymi płatkami kwiatów, gdzieś w oddali będzie słychać szum płynącej rzeki lub rżenie koni. Nic więc dziwnego, że poeci proszą go o ilustrowanie ich tomików wierszy. W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sierpcu można było doświadczyć, jak dwie dyscypliny sztuki — poezja i malarstwo — przenikają się. Na wystawę „Poetyckie impresje w malarstwie Wojciecha Witkowskiego” przybyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, oświaty, malarze, poeci, młodzież. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Sierpecki.
Dyrektor PBP Elżbieta Gozdowska po zacytowaniu słów argentyńskiego pisarza Jorge Luisa Borgesa: „Zawsze wyobrażałem sobie raj jako bibliotekę, nigdy jako ogród”, wyraziła nadzieję, że wystawa łącząca książki i obrazy sprawi, że zgromadzeni poczują się, chociaż przez chwilę, jak w raju. Nie pomyliła się. Obrazy Wojciecha Witkowskiego i wiersze Barbary Sitek-Wyrembek, Janusza Andrzeja Bernatowicza oraz Stefana Dołkowskiego spowodowały, że można było poczuć, jak inaczej jesteśmy w stanie postrzegać świat. Dopełnieniem wernisażu był występ młodzieży z koła teatralnego Liceum Ogólnokształcącego im. majora Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Bartosz Lewandowski, Bartosz Żółtowski, Oliwia Peszyńska, Lena Gutfrańska, przygotowani pod kierunkiem Marleny Boguckiej, zadeklamowali kilka wierszy, do których ilustracje namalował Wojciech Witkowski. Swoje wiersze przeczytał też Stefan Dołkowski. Po oficjalnym otwarciu wystawy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz