Zamknij
REKLAMA

Nowy Rok na sportowo

22.52, 05.01.2023 . Aktualizacja: 15.25, 06.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Za realizację postanowień warto wziąć się w każdym momencie, a już szczególnie wypada to zrobić pierwszego stycznia. Od osiemnastu lat aktywne wkroczenie w nowy rok ułatwia Ognisko TKKF „Kubuś” Sierpc.

 

1 stycznia 2023 roku na polanie w lesie walerianowskim spotkali się sympatycy biegania, jazdy na rowerze i marszów. Zebranych powitał prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki.

— W 2005 r., kiedy zainaugurowaliśmy noworoczne spotkania na sportowo, leżał śnieg, a my na nartach biegowych przemierzaliśmy szlaki. W tym roku temperatura powyżej 16 stopni Celsjusza nie pozwoliła nam na wyciągnięcie nart, ale mamy przecież tyle innych możliwości poruszania się, że damy radę — mówił prezes.

Nie zabrakło też życzeń zdrowia, pomyślności, nowych rekordów i dotrzymywania postanowień o bardziej aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sierpcu Przemysław Burzyński zapewnił, że sportowych atrakcji w tym roku nie zabraknie i zaprosił do korzystania z obiektów MOSiR. Lampką szampana wzniesiono toast za pomyślność w 2023 roku. Dla najstarszego biegacza Ogniska, Ryszarda Wiśniewskiego, który obchodził 82 urodziny, zaśpiewano sto lat. A później wszyscy ruszyli na leśne trasy. Każdy swoim tempem. Biegacze pokonali 10 kilometrów, piechurzy od 2 do 8 km, a rowerzyści ponad 30 km.

— Od kilku lat zbierałem się, żeby przyjść na to spotkanie, ale zawsze coś wypadało, a to rodzina przyjechała, a to zabawa sylwestrowa się przeciągnęła. Żałuję, że tak późno się zdecydowałem. Maszerowanie w grupie było bardzo przyjemne. Nawet nie wiem, kiedy ten czas i kilometry zleciały — stwierdził jeden z uczestników.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%