Kolejne dwie kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej za nami

16:40, 14.12.2018 A.M Aktualizacja: 16:40, 14.12.2018

artykuł z 4 grudnia 2018

Kolejne dwie kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej za nami. MKS Mazur Sierpc zdobył kolejne trzy punkty.

W dziewiątej kolejce w wyjazdowym meczu sierpczanie spotkali się z jednym z liderów rozgrywek Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Do przerwy szczypiorniści Mazura przegrywali zaledwie 13:15. Także druga połowa zaczęła się dobrze. Jeszcze w 44. minucie był remis 20:20. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali 27:22.

Najwięcej bramek dla drużyny z Sierpca zdobył Bartosz Starzyński - 5.

1 grudnia MKS Mazur zmierzył się na własnym boisku z Samorem Tczew. Już na początku spotkania sierpczanie wyszli na prowadzenie. W 10. minucie było 6:4, w 20. 9:8. Kiedy sędzia ogłosił przerwę w meczu, na tablicy wyświetlał się wynik 14:11. Druga połowa również przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 45. minucie sierpczanie mieli już pięć punktów przewagi. Ostatecznie pokonali Sambor Tczew 28:22. Najwięcej bramek dla drużyny z Sierpca zdobyli Sylwester Lisicki – 9, Damian Piórkowski - 6, Hubert Rutkowski i Bartosz Starzyński (po 4).

MKS Mazur zajmuje dobrą, szóstą pozycję w ligowej tabeli. Już 8 grudnia MKS Mazur spotka się w wyjazdowym meczu z Gwardią Koszalin. Będzie to ostatnie spotkanie w tej rundzie. Na kolejne przyjdzie poczekać do 26 stycznia.