Piłkarskie mistrzostwa powiatu drużyn OSP

12:17, 11.04.2024 . Aktualizacja: 12:17, 11.04.2024

W hali sportowej Mechanika w Sierpcu o puchar Starosty Sierpeckiego i tytuł Mistrza Powiatu walczyły najlepsze drużyny strażaków ochotników, wyłonione w rozgrywkach gminnych.

Organizatorami Piłkarskich Mistrzostw Powiatu Sierpeckiego Drużyn Pożarniczych byli Starosta Sierpecki, Powiatowe Zrzeszenie LZS, Zespół Szkół nr 1 oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP-RP w Sierpcu. Prawo udziału w zawodach miały jednostki OSP z terenu powiatu sierpeckiego, wyłonione w drodze eliminacji gminnych. Z każdej gminy mogły startować tylko dwie drużyny. Grano systemem każdy z każdym. Mistrzem Powiatu została drużyna OSP Bożewo, która zdobyła 14 punktów. Drugie miejsce zajęła OSP Gójsk — 12 pkt., trzecie OSP Mochowo — 10 pkt., czwarte OSP Słupia — 10 pkt., piąte OSP Młotkowo — 6 pkt., szóste OSP Lelice — 3 pkt., siódme OSP Mierzęcin — 2 pkt. Puchary, medale i dyplomy wręczali starosta Andrzej Cześnik i wicestarosta Sławomir Olejniczak. Pamiątkowe statuetki dla najlepszych zawodników dostali: Miłosz Aniszewski (OSP Młotkowo), Mariusz Klimek (OSP Mierzęcin), Filip Cybulski (OSP Lelice), Rafał Krupiński (OSP Mochowo), Kacper Kraska (OSP Bożewo), Łukasz Majewski (OSP Gójsk), Adam Grabowski (OSP Słupia).