Maraton sztafet w stolicy

02:36, 05.06.2022 . Aktualizacja: 13:06, 07.06.2022
Skomentuj fot. arch. prywatne fot. arch. prywatne

W Warszawie odbył się największy drużynowy bieg sztafetowy w Polsce — Ekiden Maraton Sztafet. Świetnie spisali się biegacze z powiatu sierpeckiego.

— Przyszedł czas wstać zza biurek, rozruszać nogi i dać się ponieść sportowej rywalizacji — zachęcali do organizatorzy.

Namowy przyniosły zamierzony skutek. Zgłosiło się 350 sześcioosobowych drużyn.

Biegacze z powiatu sierpeckiego pobiegli jako team „Nie znamy się”. Jako pierwszy na trasę wyruszył Krystian Górski, który pokonał dystans 7,195 km w czasie 25,43. Pałeczkę po nim przejął Kamil Poczwardowski. 10 km przebiegł w 34.05. Ten sam odcinek Piotr Mariański pokonał w 35,27. Po 5 km przebiegli Kacper Górski (czas 18,34), Michał Mazurowski (19,40) i Marcin Nowakowski (18,50). W sumie 42,195 km pokonali w czasie 2 godziny 32 minuty i 19 sekund. Dało im to trzecie miejsce w tegorocznym Ekidenie.