Kasztelan Cup 2022 – turniej dla dziesięciolatków

00:08, 18.01.2022 . Aktualizacja: 00:08, 18.01.2022

W drugim z turniejów w ramach Kasztelan Cup 2022 rywalizowali piłkarze z rocznika 2012.

Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. W pierwszej zagrały dwie drużyny MKS Kasztelan Sierpc, UKS Skompensis Skępe oraz Maszewo, a w drugiej MKS Mień Lipno, Delta Słupno, LKS Rosanów i MKS Kasztelan III. Po rozgrywkach grupowych rozpoczęła się walka o miejsca. W finale Rosanów pokonał pierwszy sierpecki zespół 2:0. W spotkaniu o brązowy medal Skępe okazało się lepsze od Kasztelana III, wygrywając 2:0. Niezwykle zacięta była walka o piąte miejsce. W regulaminowym czasie był remis 0:0. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Lipna, którzy pokonali Słupno 3:1. Spotkanie o siódme miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Kasztelan II, zwyciężając 1:0 z Maszewem.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Franciszek Wiśniewski z Delty Słupno, najskuteczniejszym zawodnikiem Kuba Dorcz z Rosanowa (zdobył sześć bramek), a najlepszym zawodnikiem Franciszek Fydryszewski z Kasztelana I Sierpc. Trenerem sierpeckich piłkarzy jest Jacek Szychowski.

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla zawodników i kibiców. Specjalny pokaz freestyle football dał Paweł Skóra, mistrz świata, Europy, Polski w tej dyscyplinie. Pokazał, co można zrobić z piłką. Niewiarygodne wręcz sztuczki podobały się wszystkim. Nie brakowało chętnych do nabycia nowych umiejętności.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w obu turniejach otrzymali pamiątkowe medale. Dla drużyn, które zajęły miejsca na podium, były puchary. Najlepsi i najskuteczniejsi zawodnicy oraz bramkarze zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami. Sponsorem Kasztelan Cup 2022 byli Firma X Drob oraz Restauracja Pozytywka.