22:04, 19.10.2021 A.M Aktualizacja: 09:41, 21.10.2021
Skomentuj fot. arch. prywatne fot. arch. prywatne
reo

Patryk Kwasiborski, reprezentujący Ognisko TKKF „Kubuś” Sierpc, wspaniale spisał się na Anwil Półmaraton Włocławek.

W tym roku odbyła się ósma edycja tej imprezy. Do rywalizacji zgłosiło się 307 zawodników, którzy mieli do pokonania 21,097 km. Trasa przebiegała przez cztery dzielnice miasta. Start i meta znajdowały się na nowoczesnym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Patryk Kwasiborski nie ukrywał, że we Włocławku chce pobić swój rekord życiowy w półmaratonie. Udało się. Biegacz TKKF „Kubuś” Sierpc osiągnął wspaniały rezultat 1 godzina 18 minut 45 sekund. Zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w kategorii M25.

Półmaraton ukończył również sierpczanin Rafał Biliński. Zajął 119 miejsce open i 25 miejsce w kat. M40. Jego czas to 1:42:46.