Zamknij
REKLAMA

Sierpczanin i biegi przeszkodowe

23:53, 03.09.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Rafał Kurta to człowiek z pasją. Od kilku lat fascynuje się biegami przeszkodowymi. Pokonuje coraz trudniejsze trasy z coraz lepszymi rezultatami. W sierpniowej edycji biegu Vikings Run V: Ragnarok zajął szóste miejsce w serii Elite.

 

Jak zaczęła się pana przygoda z biegami przeszkodowymi?

Moja przygoda z biegami przeszkodowymi rozpoczęła się w roku 2017, kiedy trafiłem na zajęcia przygotowujące do Runmageddonu u Roberta Bandosza, czyli u Last Man Standing drugiej edycji Ninja Warrior Polska z Sierpca. Zainteresowałem się tym sportem dzięki plakatom reklamującym Runmageddon na siłowni, wtedy złapałem zajawkę i trwa ona do dziś.

 

Jakie są pańskie największe osiągnięcia?

W roku 2019 zająłem siódme miejsce podczas Runmageddonu Rekrut w Poznaniu, dystans 6 km. W lutym byłem dwudziesty w serii Elite podczas Runmageddonu Hardcore, czyli biegu z przeszkodami na dystansie półmaratonu. W 2021 r. biorę udział w Lidze OCR. To sześć wybranych przez organizację OCR Polska imprez, w których czołowi zawodnicy biegów przeszkodowych rywalizują pomiędzy sobą o największe laury. Regularnie zajmuję podczas tych biegów miejsca w okolicach top 15-20 oraz prowadzę w kategorii wiekowej 18-24, reprezentując jednocześnie moją drużynę z Pomorza - xRunners. 3.

 

Jakie są pana plany?

W tym roku czekają mnie jeszcze Mistrzostwa Polski OCR, w których startuję na dystansie 3 km z przeszkodami w kategorii 18-24. Moim celem jest zdobycie medalu na tej imprezie. Drugim i ostatnim biegiem w tym sezonie będzie szósty i zarazem ostatni bieg tegorocznej Ligi OCR — Barbarian Race. Chcę podczas tego biegu wykręcić jak najlepszy rezultat i potwierdzić dobrą dyspozycję w obecnym sezonie.

 

Jak dużo pan trenuje?

W tygodniu biegam najczęściej 4-5 razy, zależnie od etapu i zaawansowania przygotowań. Staram się również wykonywać 2-3 jednostki siłowe, w które wplatam elementy umożliwiające poprawę mojej wytrzymałości i siły chwytu. Jest on bowiem niezwykle ważny, jeżeli chcemy rywalizować i sprawnie pokonywać przeszkody czekające na nas podczas biegów. Jeżeli chodzi o zakres godzinowy, jest to najprawdopodobniej coś w okolicach 10-12 godzin.

 

Jakie ma pan cele w życiu?

W przyszłości chcę stawać się coraz lepszym człowiekiem i zawodnikiem. Jednakże niewątpliwie najbardziej pragnę, aby pozostawało przy mnie zdrowie, bo bez niego ciężko będzie moje plany zrealizować.

Dziękuję za rozmowę

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PaulaPaula

0 0

Ekstra!! 21:47, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%