Świetne występy jeżewian

22:56, 02.07.2021 opr. red. Aktualizacja: 09:13, 04.07.2021
Skomentuj fot. Olimpijczyk Jeżewo fot. Olimpijczyk Jeżewo

W Lidzbarku Warmińskim rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Tenisie Stołowym. W turnieju grało po 12 najlepszych zawodniczek z województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

W tej grupie znalazła się Katarzyna Rajkowska z SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo. Najpierw Kasia wygrała z Antonią Osmolak z Gostynina. O wejście do finału jeżewianka walczyła z Natalią Brzezińską z Dekorglasu Działdowo. Mimo że przeciwniczka mocno się starała, to nie udało jej się pokonać podopiecznej Andrzeja Nadrowskiego, która wygrała 3:0. Pojedynek finałowy był powtórzeniem meczu o pierwsze miejsce z Mistrzostw Polski z Dębicy. Rywalką Katarzyny Rajkowskiej była Milena Mirecka z Grodziska Mazowieckiego. Po czterech setach na tablicy był wynik 2:2.

— To był mecz niesamowitej walki i wielu wspaniałych akcji. W piątym secie kilka punktów przewagi osiągnęła Milena Mirecka i udało się jej ich nie stracić do końca pojedynku — powiedział trener.

W grach deblowych para Rajkowska-Borowska zajęła pierwsze miejsce, w finale pokonując 3:0 parę z Grodziska.

W tym samym czasie część zawodników z Jeżewa pojechała na Inspektorialne Zawody Salezjańskie do Czerwińska. Spisali się bardzo dobrze, zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Michał Rajkowski był pierwszy. Sandra Ciulińska, Mateusz Olkowicz i Joanna Rajkowska stanęli na drugim miejscu na podium, Magda Rajkowska na trzecim. Zuzia Lejman wywalczyła czwartą pozycję, Sandra Stołowska i Malwina Ronowicz zdobyły miejsca w przedziale 5-8.