Zamknij
REKLAMA

Rekord życiowy Patryka Kwasiborskiego

21:42, 21.03.2021 | A.M
Skomentuj fot. arch. prywatne
REKLAMA

 

 

Przeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy” - słowa Williama A. Warda cytowali organizatorzy XVII Rekordowej Dziesiątki w Poznaniu, zapraszając biegaczy do uczestnictwa w biegu. Tę myśl wziął sobie bardzo do serca Patryk Kwasiborski, który pokonał życiowy rekord.

 

W biegu wzięło udział blisko tysiąc osób. Ze względu na pandemię zastosowano specjalne środki ostrożności. Organizatorzy zrobili wszystko, żeby nie odwoływać imprezy. Bieg trwał dwa dni. Zawodników podzielono na grupy po około 150 osób, które startowały co 1,5 godziny. Z uwagi na obostrzenia, bezpieczeństwo i konieczność zachowania dystansu, biegaczy wpuszczani byli do startu po 2-4 osoby w odstępach co kilka sekund. Bieg rozegrał się na torze regatowym Malta. 10-kilometrowa trasa otrzymała atest PZLA.

XVII Rekordową Dziesiątkę ukończyło 987 osób. Wśród nich byli także sierpczanie. Patryk Kwasiborski (TKKF „Kubuś”) przebiegł 10 km w czasie 35 minut 21 sekund.

- To mój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Poprzedni, z października ubiegłego roku, poprawiłem o 15 sekund. Dziękuję mojemu trenerowi Marcinowi Jędrzejewskiemu za przygotowanie. Trenujemy dalej – powiedział Patryk.

Patryk zajął 41 miejsce open i 20 miejsce w kat. M20.

W biegu wzięli także udział Waldemar Goczyński (czas 42,34; 67 miejsce w kat. M40), Zbigniew Królikowski (czas 44,29; XV miejsce kat. M50), Zdzisław Motyka (czas 47,30; XIII miejsce kat. M60) reprezentujący TKKF „Kubuś” oraz Grzegorz Alfut z Klubu Velo (czas 44,29; V miejsce kat. M60).

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%