Zamknij
REKLAMA

Decyzja w sprawie rozgrywek niższych lig piłki nożnej zapadła. Mamy mistrza okręgówki

13:15, 09.05.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Sezon wiosenny piłki nożnej powinien trwać w najlepsze. Niestety, ze względu na wprowadzony stan epidemii, nie odbywają się żadne mecze. Wojewódzkie związki piłki nożnej podjęły decyzję o w sprawie rozgrywek niższych lig piłki nożnej.

 

Dotychczas rozgrywki piłkarskie były zawieszone. Rządowe plany znoszenia ograniczeń zakładają, że organizacja meczów piłkarskich w niższych klasach rozgrywkowych ma być możliwa dopiero w ostatnim etapie, w terminie, który trudno przewidzieć.

- Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich, prowadzonych przez wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku - czytamy w oświadczeniu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej.

Postanowiono o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki, pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów. Ustalono, że obowiązywać będzie kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce. Zespoły, które zajmują premiowane awansem miejsce, uzyskają awans do wyższej klasy. Nie będzie spadków do niższych klas rozgrywkowych.

 

Liga okręgowa

W lidze okręgowej w grupie Płock grają cztery drużyny z powiatu sierpeckiego. Zwycięzcą sezonu 2019/2020 został Orzeł Goleszyn – 29 pkt.. Drugie miejsce zajął MKS Kasztelan Sierpc – 28 pkt. Pogoń Słupia uplasowała się na dwunastym miejscu - 11 pkt., a Skrwa Łukomie na trzynastym – 10 pkt.

Klasa A

W Klasie A grupa Płock gra tylko jedna drużyna z powiatu sierpeckiego – Sparta Mochowo. Zajęła szóste miejsce z dorobkiem 16 punktów.

Klasa B

W Klasie B jedynym reprezentantem powiatu sierpeckiego jest drużyna z terenu gminy Gozdowo GSK Jedność, która zajęła czwarte miejsce w ligowej tabeli, zdobywając 17 punktów.

III liga kobiet

Jedyną drużyną kobiecą z naszego powiatu są Husarki Mochowo. Grają one w trzej lidze w grupie mazowieckiej. Po rozegraniu jedenastu meczów zajmują dwunaste miejsce – 3 pkt.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz