Sierpczanie na biegach w Warszawie

00:39, 21.01.2020 A.M/fot. K.Goczyński Aktualizacja: 14:19, 22.01.2020

Po raz kolejny biegacze spotkali się na osiedlu Chomiczówka w Warszawie, by zainaugurować sezon biegowy. Wśród setek zawodników nie zabrakło również amatorów biegania z Sierpca.

Po raz piętnasty odbył się Bieg o Puchar Bielan. Do pokonania był dystans 5 km osiedlowymi uliczkami. Do mety dobiegło 861 osób. Wśród nich byli sierpczanie. Najlepiej z naszych biegaczy spisał się Patryk Kwasiborski (TKKF „Kubuś” Sierpc), który z czasem 17 minut 27 sekund zajął trzydzieste drugie miejsce w kategorii open i trzynaste w M20.

- Ten start jest przeze mnie traktowany jako sprawdzenie się, zobaczenie, w jakim kierunku idą treningi. Czas poprawiony o 20 sekund względem zeszłego roku – powiedział biegacz.

Bieg ukończyli również: Konrad Jażdżyk (61. miejsce open, 20. miejsce M20, czas 18,44), Marcin Falkiewicz (92. miejsce open, 16. miejsce M40, czas 19:37), Waldemar Goczyński (191. miejsce open, 48. miejsce M40, czas 21,35), Stanisław Piórkowski (425. miejsce open, 35. miejsce M50, czas 25,54), Krystyna Chojnacka (585. miejsce open, 10. miejsce K50, czas 28,09), Kazimierz Goczyński (605. miejsce open, 65. miejsce M50, czas 28,39). Wszyscy reprezentowali TKKF „Kubuś” Sierpc.

Zawodnik Arko Team Arkadiusz Jędrzejewski zajął 147. miejsce, w kategorii M20 - 33. Jego czas to 20 min. 40 s.

W XXXVII Biegu Chomiczówki, który rozgrywany jest na dystansie 15 km, pobiegło dwóch zawodników z Sierpca. Grzegorz Alfut zajął 558. miejsce open i 51. miejsce w kat. M50-51. Jego czas to 1 godz.11 min. 23 s. Tomasz Sulkowski, reprezentujący klub Biegam bo lubię, zajął 690. miejsce open, 261. miejsce w kat. M40. Czas uzyskany przez zawodnika to 1:14, 31. W tym biegu sklasyfikowano aż 1371 osób.