Mazur wiceliderem ligowych zmagań

14:15, 03.11.2019 A.M Aktualizacja: 10:34, 04.11.2019

Sierpeccy piłkarze ręczni po raz czwarty w tym sezonie zwyciężają. Kolejne zdobyte punkty przesuwają drużynę na drugie miejsce w tabeli I ligi grupy A.

W sobotę, 2 listopada 2019 r., Mazur podejmował na własnym boisku drużynę KPR Gwardia Koszalin. Mecz rozpoczął się od prowadzenia sierpczan po celnym rzucie Sylwestra Lisickiego. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, chociaż przewagę mieli zawodnicy trenera Marka Listkowskiego. W 10. minucie prowadzili 5:4. Po kwadransie gry było już 10:6. W kolejnych minutach Mazur spokojnie kontrolował grę. W 20. minucie na tablicy wyświetlał się wynik 12:9, a pięć minut później 14:12. Na zakończenie pierwszej połowy gospodarze prowadzili 17:14.

Na początku drugiej części meczu Mazur nadal dyktował warunki. Jednak od 40. minuty zawodnicy Gwardii zaczęli narzucać swoje tempo gry. Dziesięć minut przed końcem sierpczanom udało się odzyskać pole, doprowadzając do wyrównania 29:29 i rzucić kolejne pięć bramek. Przeciwnikom udało się w tym czasie tylko dwukrotnie pokonać sierpeckiego bramkarza. Mazur wygrał z Gwardią 34:31 i z dorobkiem 12 punktów zajmuje drugie miejsce w ligowych zmaganiach.

Najwięcej bramek dla Mazura zdobyli Filip Koper - 9, Sylwester Lisicki - 7, Damian Piórkowski i Hubert Rutkowski - po 5.