Kasztelan i Orzeł na czele tabeli

17:49, 02.10.2019 A.M Aktualizacja: 18:31, 03.10.2019

Po siedmiu kolejkach gier w lidze okręgowej mamy dwie sierpeckie drużyny na dwóch pierwszych miejscach ligowej tabeli. Obie mają tyle samo punktów.

W ostatni weekend września Kasztelan Sierpc zagrał na wyjeździe ze Stoczniowcem Płock, który po sześciu kolejkach był liderem rozgrywek. Do przerwy mecz przebiegał pod dyktando sierpczan. W 20. minucie Kamil Nowicki głową zdobył pierwszą bramkę dla Kasztelana. Pięć minut później gola strzelił Jarosław Kułaga. Wynik 2:0 utrzymał się już do końca spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Kasztelan został liderem rozgrywek ligowych z dorobkiem 16 punktów.

Orzeł Goleszyn u siebie podejmował drużynę Bzury Chodaków (Sochaczew). Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:0). Bramkę dla Orła zdobył Grzegorz Krzewicki. Drużyna z Goleszyna jest na drugim miejscu w tabeli. Na swoim koncie zgromadziła 16 punktów.

Pierwszą wygraną w tym sezonie odnotowała Pogoń Słupia. W wyjazdowym meczu zwyciężyła ze Zrywem Bielsk 3:1. Pogoń zamyka ligową tabelę z dorobkiem 3 punktów.

Gorycz porażki musiała przełknąć Skrwa Łukomie, która na własnym boisku została pokonana przez Mazura Gostynin 0:2. Skrwa ma 7 punktów i jest na dziesiątym miejscu.