Zamknij

Medal Mistrzostw Polski Żaczek był blisko

19:16, 12.06.2019 SP Jeżewo Aktualizacja: 10:51, 16.06.2019
Skomentuj

W Krakowie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków. Do boju stanęło po sześćdziesiąt czterech najlepszych w naszych kraju zawodników i zawodniczek. W tym gronie była Katarzyna Rajkowska z SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo, która zgodnie z rankingiem była szósta w Polsce.

Przez pojedynki grupowe Kasia przeszła jak burza. W pierwszym meczu wygrała 3:0 z Gabrielą Kostuch ze Szczytnik, następnie rozprawiła się w stosunku 3:1 z Magdaleną Zatyką z Łaskarzewa. W kolejnym spotkaniu pokonała Julię Milówkę z Tarnowa. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca na drodze Kasi stanęła Julia Borowska ze Śmigla. Był to już trudniejszy pojedynek. Kasia przegrywała po trzech setach 2:1, ale wspólnie z trenerem znalazła sposób na zawodniczkę ze Śmigla. W meczu o wejście do czołowej ósemki w Polsce walczyła z Dorotą Krauze z Bydgoszczy. Dziewczęta grały już kilka razy ze sobą. Ostatni pojedynek wygrała rywalka 3:2. Tym razem zawodniczka z Jeżewa po zaciętym meczu zrewanżowała się i w tym samym stosunku wygrała mecz w Krakowie. W drodze do medalu kolejną przeciwniczką Katarzyny Rajkowskiej była Aleksandra Oskiera z Bogorii Grodzisk Maz. Mecz z Olą był pięknym widowiskiem. Po czterech setach wyniki brzmiał 2:2. W piątym secie Kasia prowadziła już 9:7. Tylko dwa punkty brakowały do brązowego medalu. Niestety końcówka należała do rywalki, która ostatecznie wygrała 12:10. Piąte miejsce w Polsce to i tak olbrzymi sukces. Tym bardziej, że Kasia będzie grała w tym samym roczniku jeszcze rok i będzie rozstawiona na I GP Polski z nr 2 w Polsce. W grach deblowych również zabrakło trochę szczęścia. Kasia z Anią Ulatowską z Wołowa po dwóch pierwszych wygranych deblach w walce o brąz uległy 3:1 parze Natalia Brzezińska i Zuzanna Bezak, prowadząc w każdym secie 10:8 i zajęły również 5 miejsce.