Międzynarodowe sukcesy Kasi Rajkowskiej

02:35, 14.03.2024 . Aktualizacja: 02:35, 14.03.2024
Skomentuj fot. SLKS Olimpijczyk Jeżewo fot. SLKS Olimpijczyk Jeżewo

Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) sięgnęła po kolejne laury. Tym razem młoda tenisistka stołowa medale zdobyła w Chorwacji.

Międzynarodowe zawody Europe Youth Series Croatia Open odbyły się w miejscowości Osijek. Najpierw świetnie spisała się reprezentacja Polski do lat 15. Drużyna dotarła do finału, gdzie pokonała reprezentację Rumunii 5:2. Kasia Rajkowska wygrała w finale wszystkie swoje mecze. W grze mieszanej razem z Aleksem Pakułą pokonali Roberta Alexandru Istate i Andreę Baiasu 3:2.W grze singlowej zwyciężyła z Andreę Baiasu 3:1.

W turnieju indywidualnym Kasia również okazała się niepokonana. W pierwszym pojedynku wygrała z Eleną Vukovac (Chorwacja) 3:1. W 1/8 finału pokonała Marinę Lytvyn (Austria) 3:0. W ćwierćfinale zwyciężyła z Węgierką Lizett Fazekas 3:2. W półfinale okazała się lepsza od Rumunki Irine Percup 3:1. W wielkim finale spotkały się Kasia Rajkowska i Rumunka Andrei Baiasu. Mecz ten zakończył się wynikiem 3:1 dla zawodniczki z Jeżewa.

Kasia Rajkowska przygotowuje się do Mistrzostw Europy Kadetów, które odbędą się w lipcu w szwedzkim Malmoe.