Sport w skrócie

18:09, 25.03.2019 opr. A.M Aktualizacja: 18:10, 25.03.2019

Bieg Tropem Wilczym

W Płocku-Radotkach zorganizowano siódmą edycję ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Dystans 5 km pokonało 294 zawodników. Wśród nich byli także sierpczanie. Konrad Jażdżyk (TKKF „Kubuś”) z czasem 21,04 zajął 31. miejsce w klasyfikacji generalnej i 15. miejsce w kategorii M2. Aneta Turalska (Biegaj z Dymkiem) była druga w kategorii K1. Jej czas to 21 minut 26 sekund. Do mety dobiegli również Jacek Denkiewicz z Zawidza (162 m. open, 66 m. w kat. M1, czas 27,21), Stanisław Piórkowski - TKKF „Kubuś” (201 m. open, 18 m. w kat. M3, czas 29.19), Magdalena Wach z Sierpca (246 m. open, 24 m. w kat. K2, czas 33:23), Andrzej Górkowski – TKKF Kubuś ( 266 m. open, 20 m. w kat. M3, czas 36,26), Danuta Górkowska – TKKF „Kubuś” (267 m. open, 4 m. w kat K3, czas 36,22), Sujkowski Marcin - Sierpc (287 m. open, 94 m. w kat M2, czas 40:13), Kinga Wasylkowska z Sierpca (288 m. open, 36 m. w kat. K2, czas 40:13).

Imprezą towarzyszącą biegowi był marsz nordic walking na dystansie 5 km. Jako ósmy do mety doszedł Andrzej Będzikowski (TKKF „Kubuś”). Zajął on drugie miejsce w kategorii M2 (czas 36,00). Tuż za nim dotarł Janusz Więckowski (Biegam w Sfetsze). Był trzeci w kat. M2 z czasem 36,51. Osiemnasta na mecie zameldowała się Bogumiła Piórkowska. W kategorii K3 zajęła trzecie miejsce (czas 40,57). Joanna Glegocińska zajęła 25. miejsce open i 5. w kategorii K2 (czas 43,51).

Kolejna przegrana Mazura

Nie mamy dobrych wieści z parkietów I ligi piłki ręcznej. MKS Mazur Sierpc przegrał wyjazdowy mecz z SMS ZPRP Gdańsk 32:28 (16:18). Najwięcej bramek dla sierpczan zdobyli: Filip Koper - 8, Damian Piórkowski - 7, Łukasz Lisicki – 4. Mazur z dorobkiem 18 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

Husarki na Mistrzostwach Mazowsza

Juniorki Husarek Mochowo uczestniczyły w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w kat. u16 w Piasecznie. Zostały sklasyfikowane na 7-8 miejscu. Jednak drużyna składała się głównie z zawodniczek młodszych 14-,15-letnich, więc było to dla nich przetarcie szlaków przed kolejnymi mistrzostwami. W tym roku Mistrzem Mazowsza została MUKS Praga Warszawa I.

Halowy Turniej Piłki Nożnej

Trzynaście szkolnych drużyn przyjechało do Mochowa, by walczyć o tytuł mistrza powiatu sierpeckiego w halowej piłce nożnej chłopców. Zespoły podzielono na trzy grupy. Najlepsi z grup awansowali do finału. Zwycięzcami tegorocznych zmagań okazali się uczniowie Gimnazjum z Mochowa. Drużyna zagrała w składzie: Bartosz Zawadzki, Wojciech Struś, Kacper Krajęta, Bartosz Jarzyński, Mateusz Szymański, Krzysztof Piotrowski, Adrian Grzywiński, Jakub Wiśniewski, Arkadiusz Umiński, Jakub Cichocki. Opiekunem była Małgorzata Chęcińska. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szczutowie, a trzecie Gimnazjum Miejskie w Sierpcu.

Krajowy Turniej Badmintona

W miejscowości Miasto odbył się Krajowy Turniej Badmintona. Wzięła w nim udział Zuzanna Dul z UKS Serw Sierpc. Zuzia zdobyła pierwsze miejsce w grze podwójnej młodzików, wspólnie z Martyną Tatarek, trzecie miejsce w grze singlowej i trzecie miejsce w grze mieszanej (jej partnerem był Filip Brzostkowski).

Siatkówka dziewcząt

W ramach rozgrywek Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Sierpcu dziewczęta ze szkól ponadgimnazjalnych rozegrały dwa turnieje w piłce siatkowej. Suma punktów z obu turniejów wyłoniła zwycięzcę. Najlepszymi siatkarkami powiatu sierpeckiego okazały się uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu, które zagrały w składzie Maria Przybyszewska, Sandra Sieklucka, Aleksandra Rogalska, Kinga Bombała, Natalia Szychułda, Dominika Mielczarek, Martyna Dybowska, Gabriela Bartochowska, Anita Raniszewska, Andżelika Płotnicka. Opiekunem zespołu był Mariusz Żmijewski. Drugie miejsce zajęła drużyna LO Sierpc, a trzecie ZS nr 2 w Sierpcu.