Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa wielkiej inwestycji w Sierpcu

15:40, 09.09.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Rozpoczęła się budowa nowego Centrum Dystrybucyjnego Dino Polska S.A., które będzie obsługiwać dostawy towarów do marketów. Poszukiwani są już pracownicy. Inwestor mówi o kilkuset miejscach pracy.

 

2 września 2020 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie budowy nowego magazynu. Przybyli m.in. wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, starosta sierpecki Mariusz Turalski, burmistrz Jarosław Perzyński, radni i urzędnicy miejscy, przedstawiciele wykonawcy i inwestora.

 

Inwestycja za 80 mln zł

Centrum Dystrybucyjne Dino Polska S.A. w Sierpcu ma zostać uruchomione w 2021 roku. Łączna powierzchnia magazynowa wyniesie 45 tys. metrów kwadratowych. Będą się na nią składać mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz części socjalno-biurowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Szacowane nakłady inwestycyjne sięgną ok. 80 mln zł (netto).

Nowa inwestycja w Sierpcu zapewni kilkaset nowych miejsc pracy. Już teraz do pracy poszukiwane są osoby na stanowiska kierownicze, administracyjne i fizyczne. Szczegółowe oferty są już dostępne na stronie internetowej: https://marketdino.pl/kariera/.

 

Trzymamy kciuki

Z dużym optymizmem o budowie mówili przedstawiciele władz samorządowych.

- Jest to pierwszy tak duży inwestor w naszym mieście od kilkudziesięciu lat. To ogromna szansa na dalszy rozwój Sierpca. Trzymamy kciuki, kibicujemy dyrekcji i mamy nadzieję, że to kolejny duży krok ku zmniejszeniu bezrobocia w naszym mieście – powiedział burmistrz Jarosław Perzyński.

Oficjalna część związana z rozpoczęciem budowy zakończyła się wbiciem w ziemię szpadli przez gości i życzeniami dotrzymania terminu oddania inwestycji.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%