Zamknij
REKLAMA

ZBP: płatności zbliżeniowe bez PIN do 100 zł są wprowadzane

18:06, 20.03.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Dodano, że wdrożenie nowego limitu w całej sieci terminali płatniczych w Polsce będzie następowało sukcesywnie i zajmie od kilku dni do kilku lub kilkunastu tygodni.

ZBP wyjaśnił, że termin wprowadzenia podwyższonych limitów wynika z konieczności fizycznej aktualizacji każdego terminala płatniczego w Polsce. Trzeba też będzie dokonać zmian w systemach organizacji płatniczych, wydawców kart i agentów rozliczeniowych. Dlatego Związek "apeluje o cierpliwość i zrozumienie dla tempa dokonywanego procesu".

W komunikacie napisano, że podniesienie limitu płatności zbliżeniowych bez podawania PIN wynika z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w Polsce i odpowiedzi na apel Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Podniesienie limitu pozwoli na ograniczenie fizycznego kontaktu użytkownika karty lub innego urządzenia płatniczego z terminalem płatniczym. Skróci to również czas niezbędny na realizację transakcji płatniczej.

"Uwzględniając możliwe sytuacje, jakie mogą napotkać klienci przy terminu płatniczym ? np. konieczność wpisania PIN-u pomimo transakcji zbliżeniowej nieprzekraczającej 100 lub nawet 50 zł (w związku z przepisami Dyrektywy PSD2 o limicie liczby transakcji bez użycia PIN-u) ? zalecamy zachowanie spokoju i postępowanie zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na urządzeniu. Jednocześnie to, na co należy zwracać uwagę, to czy kwota wyświetlająca się na terminalu płatniczym odpowiada wartości transakcji, której zamierzamy dokonać" - wskazał ZBP.(PAP)

pif/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz