Zamknij
REKLAMA

Pieniądze na społeczne inicjatywy

17:07, 16.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Organizacje pozarządowe szukają pieniędzy na działalność w różny sposób. Do występowania o dofinansowanie przedsięwzięć zachęcali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej Mazowsza Płockiego.

 

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu sierpeckiego, od Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych po stowarzyszenia kulturalne i sportowe, odbyło się w Urzędzie Miejskim w Sierpcu. Zebranych powitali burmistrz Jarosław Perzyński i radny miejski Piotr Rzeszotarski. Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Tomasz Kominek zachęcał do zaglądania na stronę www.dialog.mazovia.pl, gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi, m.in. harmonogram konkursów ofert na rok 2020. W tym roku w budżecie Mazowsza jest 40 mln złotych przeznaczonych na działania pożytku publicznego. Są przewidziane pieniądze m.in. na sport, rekreację, kulturę, zdrowie, dla straży, na zakup strojów ludowych itp. Trzeba mieć dobry pomysł i dobrze wypełnić wniosek. Tomasz Kominek radził też zwrócić uwagę na uruchomiony po raz pierwszy w tym roku budżet obywatelski. Do podziału pomiędzy zgłoszone projekty przez obywateli (nie ma ograniczeń wiekowych) jest 25 mln zł, z czego 80% (20 mln zł) jest przeznaczone na pulę podregionalną i 20% (5 mln zł) na projekty ogólnowojewódzkie.

Karol Krajewski z Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku pokazał, w jaki sposób wypełniać wnioski i na co zwracać szczególną uwagę przy ich tworzeniu.

O pomocy dla organizacji pozarządowych mówiła również Joanna Cecelak z Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego, którego misją jest wspieranie szeroko pojętej aktywności obywatelskiej, współpraca i doradzanie innym organizacjom pozarządowym, podejmowanie działań na rzecz rozwoju ekonomii społecznej oraz promowanie rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Centrum obecnie realizuje projekt: Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone