Zamknij
REKLAMA

Ile rodzin w powiecie sierpeckim odwiedził bocian w 2018 roku?

17:26, 30.01.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Od pięciu lat polscy rodzice najchętniej wybierają dla dziewczynek takie imiona jak: Zuzanna, Hanna, Julia, Zofia oraz Lena, a dla chłopców Antoni, Szymon, Jakub i Jan. Powiat sierpecki również nie wyłamał się zbytnio z tej tendencji.
 

 

W Sierpcu urodziło się 150 dzieci. Najczęściej nadawanymi imionami była Zuzanna i Kacper.

W gminie Gozdowo na świat przyszło 69 maluchów: 36 dziewczynek i 33 chłopców. Jeśli chodzi o imiona, to nie było też zdecydowanych faworytów. Cztery z urodzonych w 2018 roku dziewcząt będzie nosić imię Marcelina. Równie popularne jest Lena. Imię Alicja nadano trzem dziewczynkom. Poza tym rodzice zdecydowali się na: Natalię, Zuzannę, Marię, Zofię, Julię, Martynę, Nikolę, Emilię, Melanię, Anastazję, Antoninę, Dominikę, Łucję, Laurę Kingę, Oliwię, Igę, Małgorzatę, Maję i Gabrielę. Wśród chłopców trudno mówić o najpopularniejszym imieniu. Dwukrotnie nadawano imię: Filip, Adam, Jan, Bartosz, Antoni i Tomasz. Na świecie pojawili się Artur, Aleksander, Krystian, Michał, Sylwester, Nikodem, Stanisław, Oskar, Marcel, Adrian, Mateusz, Szymon, Jakub, Miłosz, Igor, Borys, Olaf, Piotr, Alan, Kacper, Mikołaj.

W gminie Mochowo w zeszłym roku przybyło 60 nowych mieszkańców. Dziewczynki otrzymywały najczęściej imię: Zuzanna i Gabriela, a chłopcy – Kacper i Filip.

W gminie Sierpc urodziło się 77 dzieci. Najpopularniejsze imiona wśród dziewczynek: Wiktoria, Zuzanna, natomiast wśród chłopców: Antoni i Aleksander.

W 2018 roku w gminie Rościszewo urodziło się 35 dzieci: 17 chłopców i 18 dziewczynek. Najczęściej nadawane imiona to dla chłopców: Antoni i Filip, a dla dziewczynek Amelia.

W gminie Szczutowo na świat przyszło 69 dzieci. Najpopularniejsze imiona to: Zuzanna, Lena, Nadia oraz Wiktor, Nikodem, Tymoteusz.

W gminie Zawidz w ubiegłym roku urodziło się 56 młodych obywateli; 32 dziewczynki i 24 chłopców. Rodzice najczęściej decydowali się na nadanie imion: Zuzanna, Marcelina, Nikola, Maria, Zofia dla dziewczynek oraz Szymon, Michał, Maksymilian, Jeremiasz, Marcel i Fabian dla chłopców.

MAT

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone