Zamknij
REKLAMA

Ostatnie pożegnanie Krystyny Jodłowskiej

21.10, 12.01.2023 . Aktualizacja: 22.01, 12.01.2023
Skomentuj fot. arch. prywatne
REKLAMA

 

 

Krystyna Jodłowska leczyła pokolenia małych sierpczan. W pamięci wielu osób pozostanie jako ,,ich pani doktor". Umiała pogodzić pracę lekarza i dobrego menadżera. Udzielała się też społecznie. Sierpczanie obdarzyli ją zaufaniem, wielokrotnie wybierając jako radną.

 

W czwartek, 12 stycznia 2023 r., w Żyrardowie odbył się pogrzeb zmarłej 4 stycznia Krystyny Jodłowskiej. W imieniu Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku, społeczności samorządowej, a szczególnie medycznej Sierpca pożegnał lekarkę doktor Janusz Maciejewski.

 

Dla najmłodszych pacjentów

Krystyna Jodłowska urodziła się 10 lutego 1946 r. w Żyrardowie. Tam ukończyła szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Studiowała na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie, w 1970 r. uzyskała dyplom lekarza medycyny. Pracę zawodową rozpoczęła w szpitalu w Mławie, gdzie po odbyciu stażu podyplomowego uzyskała specjalizację z pediatrii. Od 1975 związała się na stałe z Sierpcem i naszemu miastu poświęciła swoje życie. Pracowała w szpitalu, gdzie od 1984 r. przez ponad 20 lat była ordynatorem oddziału noworodkowego. Uzyskała specjalizację z neonatologii i prowadziła poradnię neonatologiczną.

— Opieka nad noworodkami i pomoc matkom stały się jej pasją życiową. Z wielkim oddaniem i poświęceniem ratowała każde nowo narodzone dziecko. Potrafiła godzić pracę lekarza i menadżera — mówił Janusz Maciejewski.

Krystyna Jodłowska w latach 1990-1993 była dyrektorem ZOZ w Sierpcu, a potem kilkakrotnie pełniła obowiązki zastępcy dyrektora ds. medycznych. Od kwietnia 2000 r. pracowała przez 20 lat w NZOZ Medcar w Sierpcu.

— Służyła pomocą chorym dzieciom. Za nieocenioną pomoc, zaangażowanie oraz przygotowanie mnie do opieki nad dziećmi jako lekarza rodzinnego bardzo ci dziękuję, Krysiu — powiedział doktor Janusz Maciejewski.

 

Kobieta w samorządzie

Oprócz pracy zawodowej Krystyna Jodłowska dużo czasu poświęciła pracy społecznej. W latach 1988-1990 była radną Wojewódzkiej Rady Narodowej w Płocku, gdzie pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Zdrowia. W 1990 r. została radną I kadencji Rady Miasta i Gminy Sierpc. Po utworzeniu powiatów w 1999 r. sierpczanie wybrali ją jako radną Rady Powiatu Sierpeckiego. Została pierwszą przewodnicząca tej Rady.

To nie były jedyne funkcje społeczne, które pełniła. Była też przewodniczącą Zarządu Związku Zawodowego Lekarzy przy ZOZ-ie w Sierpcu, członkiem komitetu NFOZ Oddziału w Płocku. Aktywnie udzielała się też w sierpeckim Oddziale Towarzystwa Naukowego Płockiego.

— Krysia na co dzień była zawsze osobą życzliwą, pogodną, uśmiechniętą. Podziwialiśmy jej zdolności kulinarne, a szczególnie wspaniałe słodkości, którymi częstowała w swoje imieniny. W ostatnich latach, mimo postępującej choroby, nie poddawała się. Z radością spotykała się z nami i wspominała dawne czasy. Droga Krysiu, dziękuję za całe twoje życie i to wszelkie dobro, które pozostawiłaś po sobie. Żegnaj, będzie nam bardzo ciebie brakowało — powiedział Janusz Maciejewski.

Hołd zmarłej oddali inni sierpczanie, m.in. przedstawiciele samorządu powiatowego (przewodniczący Rady Przemysław Burzyński, wiceprzewodnicząca Małgorzata Korpolińska, radny Kamil Różański), miejskiego (Wojciech Jaworowski), przedstawiciele służby zdrowia (Hanna Porowska, Urszula Matczak, Maria Jamiałkowska) i przyjaciele (m.in. Ewa Jeziórska). 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%