Zamknij
REKLAMA

I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Sierpeckiego

13.44, 23.12.2022 . Aktualizacja: 13.44, 23.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

W sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa odbył się zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sierpeckiego. Z czterdziestu pięciu zarejestrowanych tego typu organizacji w wydarzeniu udział wzięło aż trzydzieści osiem kół działających na terenie sześciu gmin.

 

Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy nowo powstającej organizacji Związku Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Sierpeckiego, na której czele stoi wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Sebastian Szczypecki. W kongresie udział wzięli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński wraz z radnymi, burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, wójt gminy Rościszewo Jan Sugajski, wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak oraz przedstawiciele Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z powiatu sierpeckiego.

 

Związek Kół

Sebastian Szczypecki z dumą stwierdził, że kongres jako forum wymiany doświadczeń pomiędzy kołami będzie cykliczną imprezą. Podkreślił także, że dzięki staraniom radnych Rady Powiatu Sierpeckiego do przyszłorocznego budżetu wprowadzony zostanie nowy rodzaj wsparcia — dotacja dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu sierpeckiego

— Nie wyobrażam sobie żadnej imprezy gminnej czy nawet powiatowej bez udziału KGW, bez waszych wystaw, czy pysznych potraw — mówił wiceprzewodniczący Rady.

Sebastian Szczypecki podziękował marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za pomoc i wsparcie finansowe uroczystości, bez którego nie byłoby możliwe jej zorganizowanie. Podziękowania skierowane zostały także do władz powiatowych za współorganizację i patronat honorowy nad wydarzeniem.

Przewodniczący opowiedział też o głównych założeniach Związku Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Sierpeckiego.

— Chcielibyśmy, żeby organizacja skupiała Koła z terenu naszego powiatu. Koncentrujemy się na integracji środowiska. Jednak przede wszystkim chcemy być wsparciem merytorycznym. Będziecie mogli dowiadywać się, skąd pozyskiwać środki, będziemy pomagać przygotowywać projekty, doradzać i pomagać, tak żeby wszystkim żyło się jak najlepiej — stwierdził Sebastian Szczypecki.

 

Dyplomy uznania

Przedstawiciele obecnych KGW odbierali z rąk marszałka Adama Struzika i Sebastiana Szczypeckiego dyplomy uznania za działalność i wkład pracy na rzecz rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i środowisk lokalnych.

— Potrzebne są duże inwestycje, ale potrzebne są też działania bliżej człowieka, te w naszych najmniejszych wspólnotach. Życie społeczne powinno polegać na tym, że jesteśmy razem. Bardzo się cieszę, że dynamicznie odradzają się KGW. Mamy specjalny program wsparcia dla Kół. Samorząd województwa będzie nadal wspierał ten ruch — mówił marszałek.

Związek Kół Gospodyń Powiatu Sierpeckiego przekazał dla władz wojewódzkich i powiatowych kwiaty i podziękowania za wsparcie organizacji uroczystości.

Częścią gali był koncert w wykonaniu Maggie Tunkiewicz-Zakrzewskiej i Wojciecha Bardowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej rozmowy przeniosły się do restauracji Trzy Żywioły, gdzie podczas kolacji wymieniano się pomysłami i doświadczeniami.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%