Zamknij
REKLAMA

Pijani za kierownicą

23.17, 15.11.2022 . Aktualizacja: 19.29, 20.11.2022
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne, fot. Mirosław Amonowicz
REKLAMA

 

 

Piłeś — nie jedź” — nie ma chyba w Polsce osoby, która nie zetknęłaby się z tym hasłem. Jednak widzieć to jedno, a stosować się - drugie. W niedzielę, 14 listopada 2022 r., sierpeccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy siedli za kierownicą po spożyciu alkoholu.

 

W Żochowie kierowca forda spowodował kolizję drogową. Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 30-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego był pijany. Miał aż cztery promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Sierpcu.

W Piaskach 47-letni kierujący pojazdem marki ford został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

— Apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami, jak osoba, która spożywała alkohol, chce jechać pojazdem. W takiej sytuacji należy jej to uniemożliwić lub powiadomić najbliższą jednostkę Policji poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach — mówi oficer prasowa KPP w Sierpcu asp. Katarzyna Krukowska.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%