Sportowo-pożarnicze zmagania strażaków

08:06, 09.09.2022 . Aktualizacja: 08:08, 27.09.2022
Skomentuj fot. UG Zawidz fot. UG Zawidz

Na stadionie w Zawidzu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. O zwycięstwo walczyły najlepsze drużyny OSP wyłonione w eliminacjach gminnych.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn OSP. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Podczas sztafety zawodnicy przekazują sobie prądownicę wodną jako pałeczkę, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonuje jakąś przeszkodę, np. bieg po równoważni czy przeskok przez ściankę. Zwycięzcami tej konkurencji byli druhowie z OSP Zawidz Kościelny, którzy zdobyli 57,81 pkt. Drugie miejsce zajęła OSP Milewko — 59,49 pkt, a trzecie OSP Gójsk — 60,52 pkt.

Druga konkurencja — ćwiczenie bojowe — polegało na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków. Najszybciej udało się je wykonać drużynie OSP Malanowo Stare — 37,00 pkt. Druga była OSP Zawidz Kościelny — 40,62 pkt, a trzecia OSP Cieślin — 40,72 pkt.

Po podliczeniu punktów okazało się, że drugi raz z rzędu zwycięzcami powiatowych zawodów została jednostka OSP Zawidz (98,43 pkt), która będzie reprezentować powiat sierpecki na zawodach strefowych. Drugie miejsce zajęła OSP Malanowo Stare (99,89 pkt), trzecie OSP Milewko (100,71 pkt), czwarte OSP Cieślin (102,19 pkt), piąte OSP Gójsk (103,19 pkt), szóste OSP Podlesie (113,62 pkt), siódme OSP Września (114,26 pkt).

Puchary i dyplomy drużynom wręczali wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak, wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski i prezes Powiatowego Związku OSP RP Kamil Różański.