Zamknij
REKLAMA

Sierpeckie LO bez barier

23:28, 03.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Powiat Sierpecki otrzymał dotację na przystosowanie wejścia do hali LO im. mjra Henryka Sucharskiego dla osób niepełnosprawnych.

 

O dofinansowanie mogły ubiegać się samorządy lokalne, organizacje i przedsiębiorcy. Do końca listopada ubiegłego roku do Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej wpłynęły w sumie 24 wnioski. Pozytywną weryfikację formalną przeszło czternaście z nich. Ostatecznie dziewięć skorzysta z dofinansowania. Wśród nich znalazł się projekt Powiatu Sierpeckiego.

Samorząd powiatu sierpeckiego chce jeszcze w tym roku zapewnić osobom z niepełnosprawnościami — zwłaszcza uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego — dostęp do wszystkich obiektów szkolnych. W tym celu zostanie wykonana budowa podjazdu, nastąpi przebudowa schodów i drzwi wejściowych do hali sportowej oraz stworzenie odpowiednio dostępnego parkingu. Obecnie uczniowie z niepełnosprawnością ruchową są wnoszeni przez innych uczniów i pracowników liceum. Stworzenie dostępnej przestrzeni ułatwi im dostęp do bazy edukacyjnej szkoły i zajęć sportowych, a to ma wpływ na rehabilitację społeczną tej młodzieży.

Powiat otrzymał na zadanie dofinansowania ze środków PFRON przyznane przez zarząd Województwa Mazowieckiego w wysokości 97 tys. zł.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%