Zamknij
REKLAMA

Razem zmieniają świat na lepsze

22:01, 23.12.2021 | .
Skomentuj Szlachetna Paczka
REKLAMA

 

 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki już od dziesięciu lat niosą pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Sierpca i okolicznych miejscowości. W dniach 11 – 12 grudnia odbył się Weekend Cudów, czyli dziesiąty finał Szlachetnej Paczki w Sierpcu.

 

Finał objął patronatem Burmistrza Miasta Sierpc. Pomocy finansowej udzieliły również parafia św. Benedykta w Sierpcu oraz parafia św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu. Przez dwa dni darczyńcy dostarczali przygotowane wcześniej paczki do magazynu, który jak co roku, mieścił się w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego. Magazyn to również miejsce spotkań wolontariuszy z darczyńcami. Za organizację tegorocznej edycji był odpowiedzialny Michał Perek, który po raz pierwszy został liderem zespołu. W dziesiątą edycję Szlachetnej Paczki było zaangażowanych 21 wolontariuszy SuperW, 17 wolontariuszy, którzy zgłosili chęć pomocy oraz 2 kierowców - to oni podczas finału rozwozili paczki oraz transportowali wolontariuszy.

W tym roku wolontariusze złożyli wizytę u 60 rodzin, z czego 30 zostało zakwalifikowanych do projektu. Zgłosiło się 30 darczyńców, dzięki czemu udało się wesprzeć wszystkie potrzebujące rodziny. Weekend Cudów to wyjątkowy moment i jeden z najpiękniejszych weekendów w roku. W wielu sierpeckich domach zagościła nadzieja na lepsze jutro, bo Szlachetna Paczka łączy ludzi w osiągnięciu tego samego celu, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi w trudnej sytuacji.

 

Więcej zdjęć https://photos.app.goo.gl/dJkv3ocSKTxtvkSY7

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%