Zamknij
REKLAMA

Pociągiem do Trójmiasta i Katowic

19:10, 29.10.2021 | .
Skomentuj fot. KG
REKLAMA

 

 

Po ponad dwudziestu latach będzie znów można jechać bezpośrednio z Sierpca do Trójmiasta. Zadowoleni są również ci, którzy jeżdżą w kierunku Katowic. Na przebudowę linii kolejowej na odcinku Sierpc — Brodnica PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 15 mln zł ze środków budżetowych.

 

Z Płocka już można dojechać do Katowic. W grudniu przybędzie połączenie do Trójmiasta. Pociągi będą przejeżdżać przez Sierpc. Uruchomienie połączeń zapewni wykonanie prac na kluczowym, 12 km odcinku między Sierpcem a Brodnicą, po którym od bardzo dawna jeździły tylko pociągi towarowe.

— Na wyremontowanym odcinku Sierpc-Brodnica pociągi pasażerskie i towarowe będą mogły pojechać z prędkością do 80 km/h, czyli aż czterokrotnie szybciej niż przed remontem. Podróż z Płocka do Gdyni wyniesie około 5 godzin. Zyskali także kierowcy - dzięki wymianie nawierzchni na ośmiu przejazdach kolejowo–drogowych przejeżdżają przez tory sprawniej, m.in. na ul. Dworcowej w Sierpcu oraz na drodze w kierunku Szczechowa. Wartość remontu na odcinku Sierpc – Brodnica to 15 mln zł ze środków budżetowych — stwierdził Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%