Zamknij
REKLAMA

Jak będzie funkcjonował sierpecki szpital?

08:11, 27.10.2021 | opr, red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W Polsce jest coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zaczyna brakować miejsc w szpitalach. Wiele osób niepokoi się, że sierpecki szpital znów będzie przyjmował tylko pacjentów z COVID-19.

 

Dyrektor SPZZOZ w Sierpcu Robert Makówka poinformował, że zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego od 29 października 2021 roku w szpitalu w Sierpcu 44 łóżka przeznaczono dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2. Wyodrębniono część szpitala, w której będą przebywać osoby zarażone. Będzie ona wyizolowana od reszty placówki.

— Dzięki doświadczeniu, jakie zdobyliśmy w poprzednich falach koronawirusa, tym razem staramy się nie ograniczać działalności naszych podstawowych oddziałów szpitalnych — napisał w liście do mieszkańców dyrektor.

Oddziały chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, neonatologiczny, pediatrii oraz rehabilitacji z ośrodkiem dziennej rehabilitacji pozostaną otwarte i nadal będą przyjmować pacjentów. Także pracownia RTG, USG i TK będą świadczyć usługi dla wszystkich chorych.

— Jako dyrektorowi SPZZOZ w Sierpcu zależy mi na zabezpieczeniu jak najszerszych potrzeb zdrowotnych Pacjentów. Nasz szpital w ostatnim okresie bardzo rozwinął swą działalność. Dlatego możliwe jest funkcjonowanie w tak szerokim zakresie dla dobra pacjentów. W najbliższym czasie rozszerzymy zakres usług urazowo-ortopedycznych i diagnostyki USG ortopedycznej , rozpoczniemy wykonywanie zabiegów neurochirurgicznych i uruchomimy pracownię rezonansu magnetycznego — stwierdził Rober Makówka.

(opr, red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%