Zamknij
REKLAMA

Fałszywi policjanci zatrzymani

18:36, 20.10.2021 | opr. red.
Skomentuj ilustracja przykładowa, fot. pixabay
REKLAMA

 

 

Trójka mężczyzn została zatrzymana przez policjantów z posterunku w Zawidzu. Panowie, udając funkcjonariuszy, próbowali wyłudzić pieniądze od jednego z kierowców. Próba oszustwa im się nie udała. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a prokurator wobec nich zastosował dozór policyjny.

 

W piątkowy wieczór (15 października 2021 r.) na drodze krajowej nr 10, w pobliżu stacji paliw w Mańkowie został zatrzymany przez dwóch mężczyzn poruszających się srebrnym fordem na włączonych niebieskich sygnałach świetlnych jeden z kierowców. W trakcie rozmowy kontrolujący próbowali wyłudzić pieniądze w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Kierowca zaproponował, że podjedzie do najbliższego bankomatu po gotówkę. Miał wątpliwości co do tego, czy jego rozmówcy są faktycznie stróżami prawa. Zadzwonił na policję. Przy bankomacie na oszustów czekali już policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu. Fałszywi policjanci na widok radiowozu zaczęli uciekać w kierunku Bieżunia. Ucieczka się nie powiodła. Mało tego, na poboczu drogi, którą uciekali sprawcy, policjanci znaleźli porzuconą lampę koloru niebieskiego oraz torebkę strunową z zawartością środka odurzającego, najprawdopodobniej mefedronu.

— Mężczyźni w wieku 17, 30 i 36 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty podawania się za funkcjonariuszy publicznych i wykonywania nieuprawnionych czynności służbowych. Prokurator wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Trzeci z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności — poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu młodszy aspirant Katarzyna Krukowska.

(opr. red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%