Żeglarskie regaty zakończone

16:18, 02.10.2021 A.M Aktualizacja: 16:27, 02.10.2021

III Cykliczne Regaty o Mistrzostwo Jeziora Urszulewskiego dobiegły końca. Zawodnicy przez dwa miesiące rywalizowali z wiatrem, wspinając się na szczyty swoich umiejętności.

Organizatorem zawodów była firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Do rywalizacji stanęło osiem jachtów. Rozegrano czternaście wyścigów. Wiatr bywał kapryśny. Trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami, by pokonać wyznaczone trasy. Tytuł mistrza Jeziora Urszulewskiego zdobyła załoga jachtu Viking Henryk Gzubicki i Jakub Gajdka, która zgromadziła 12 punktów. Drugie miejsce zajęli Marek Gabryszewski i Maciej Podlaski pływający na jachcie Fenix (27 pkt). Rywalizacja o trzecie miejsce trwała do ostatniego wyścigu. Ostatecznie na podium stanęli bardziej doświadczeni żeglarze Andrzej i Ewa Sołtysiak, którzy pływali na jachcie As (45 pkt).

— Zabawę z żeglowaniem zacząłem w 1978 r., w Ognisku TKKF „Kubuś”. Na początku lat 90. zrobiłem własną łódkę. Popełniłem przy tym wszystkie możliwe błędy — opowiadał Andrzej Sołtysiak.

Tuż za podium znalazł się jacht Queen (Jacek Chmieliński i Darek Korcz — 46 pkt). Piąte miejsce wywalczył jacht Posejdon ( Piotr Podlaski i Urszula Maksymiuk — 53 pkt), szóste Ruda (Krzysztof Paciuszkiewicz i Marek Dymiński— 67 pkt), siódme Sunshine (Paweł Macikowski i Alina Macikowska — 86 pkt), a ósma była Tina (Andrzej i Wojciech Zimińscy — 93 pkt).

— Dziękujemy Markowi Gajdce za zorganizowanie zawodów i przygotowanie wspaniałych nagród. To dzięki niemu mieliśmy okazję się w końcu poznać, porozmawiać, a nie tylko machać do siebie podczas żeglowania na jeziorze — powiedział jeden z zawodników.

Sponsorami regat byli poseł Waldemar Olejniczak, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo, Nadleśnictwo Płock, OSM Sierpc, Piotr Mariański – Agent PZU, firma Mostar oraz Usługi Brukarskie Dariusz Korcz.