Zamknij
REKLAMA

Żeglarskie regaty zakończone

16:18, 02.10.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

III Cykliczne Regaty o Mistrzostwo Jeziora Urszulewskiego dobiegły końca. Zawodnicy przez dwa miesiące rywalizowali z wiatrem, wspinając się na szczyty swoich umiejętności.

 

Organizatorem zawodów była firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Do rywalizacji stanęło osiem jachtów. Rozegrano czternaście wyścigów. Wiatr bywał kapryśny. Trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami, by pokonać wyznaczone trasy. Tytuł mistrza Jeziora Urszulewskiego zdobyła załoga jachtu Viking Henryk Gzubicki i Jakub Gajdka, która zgromadziła 12 punktów. Drugie miejsce zajęli Marek Gabryszewski i Maciej Podlaski pływający na jachcie Fenix (27 pkt). Rywalizacja o trzecie miejsce trwała do ostatniego wyścigu. Ostatecznie na podium stanęli bardziej doświadczeni żeglarze Andrzej i Ewa Sołtysiak, którzy pływali na jachcie As (45 pkt).

— Zabawę z żeglowaniem zacząłem w 1978 r., w Ognisku TKKF „Kubuś”. Na początku lat 90. zrobiłem własną łódkę. Popełniłem przy tym wszystkie możliwe błędy — opowiadał Andrzej Sołtysiak.

Tuż za podium znalazł się jacht Queen (Jacek Chmieliński i Darek Korcz — 46 pkt). Piąte miejsce wywalczył jacht Posejdon ( Piotr Podlaski i Urszula Maksymiuk — 53 pkt), szóste Ruda (Krzysztof Paciuszkiewicz i Marek Dymiński— 67 pkt), siódme Sunshine (Paweł Macikowski i Alina Macikowska — 86 pkt), a ósma była Tina (Andrzej i Wojciech Zimińscy — 93 pkt).

— Dziękujemy Markowi Gajdce za zorganizowanie zawodów i przygotowanie wspaniałych nagród. To dzięki niemu mieliśmy okazję się w końcu poznać, porozmawiać, a nie tylko machać do siebie podczas żeglowania na jeziorze — powiedział jeden z zawodników.

Sponsorami regat byli poseł Waldemar Olejniczak, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo, Nadleśnictwo Płock, OSM Sierpc, Piotr Mariański – Agent PZU, firma Mostar oraz Usługi Brukarskie Dariusz Korcz.

Klasyfikacja końcowa

I m. Viking Henryk Gzubicki, Jakub Gajdka 12 pkt.

II m. Fenix Marek Gabryszewski, Maciej Podlaski 27 pkt.

III m. As Andrzej Sołtysiak, Ewa Sołtysiak 45 pkt.

IV m. Queen Jacek Chmieliński, Darek Korcz 46 pkt.

V m. Posejdon Piotr Podlaski, Urszula Maksymiuk 53 pkt.

V m. Ruda Krzysztof Paciuszkiewicz, Marek Dymiński 67 pkt.

VII m. Sunshine Paweł i Alicja Macikowscy 86 pkt.

VIII m. Tina Andrzej Zimiński, Wojciech Zimiński 93 pkt.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%