Zamknij
REKLAMA

Karetka dla sierpeckiego pogotowia

16:18, 03.09.2021 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Nowy ambulans trafił do pogotowia w Sierpcu, które jest oddziałem płockiego pogotowia. Kosztował ponad 634 tys. zł. W zakupie pomogły środki unijne. Karetkę przekazał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

Nowa karetka to ambulans typu C z pełnym wyposażaniem – najnowszy i najlepiej wyposażony tego typu pojazd przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Została zakupiona w ramach projektu samorządu województwa mazowieckiego, polegającego na doposażeniu mazowieckich szpitali do walki z COVID-19. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Lucyna Kęsicka, dyrektor SP ZOZ WSPRiTS w Płocku z stwierdziła, że tylko w latach 2019-2021 do naszego pogotowia trafiło 12 nowoczesnych ambulansów o łącznej wartości 6,5 mln zł oraz bus, którym przewożone są osoby zakażone i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

— A to jeszcze nie koniec. W tym roku nasz tabor powiększy się o ambulans bariatryczny do transportu chorych z otyłością. Bardzo dziękuję władzom Mazowsza za dotychczasową pomoc i wsparcie finansowe naszych działań w tak trudnym czasie funkcjonowania — powiedziała Lucyna Kęsicka

Karetkę przekazał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik

— Chcemy, aby ratownicy medyczni, ale też personel szpitali byli przygotowani na to, co może wydarzyć się jesienią. Niestety trudno przewidzieć, jak będzie przebiegała pandemia. Wszystko zależy od tempa szczepień. Od nas zależy, jak często te nowe ambulanse będą musiały wyjeżdżać, również do pacjentów covidowych. Zadbajmy o siebie, zachęcam wszystkich do zaszczepiania się — podkreślał marszałek Adam Struzik.

Ambulans trafił już do Sierpca.

fot. arch. UMWM

(opr. red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%