Zamknij
REKLAMA

Cenny Zabytek Mazowsza

07:44, 02.09.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. arch. UMWM
REKLAMA

 

 

Trzy zabytki z powiatu sierpeckiego otrzymały dofinansowanie samorządu Mazowsza na remont i konserwację. Znalazły się wśród 154 obiektów, które w tym roku dostaną pieniądze z budżetu województwa.

 

W tym roku samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 12 mln zł na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło aż 198 wniosków na łączną kwotę ponad 27 mln zł. Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się 166 z nich. Najwięcej wniosków zostało złożonych przez parafie oraz samorządy. Ostatecznie dofinansowanie otrzymały aż 154 obiekty z całego Mazowsza.

Wśród zabytków, które w tym roku otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza, znalazły się trzy zabytki z terenu powiatu sierpeckiego. Gmina Rościszewo otrzymała 50 tys. zł na odnowienie tynków i okładzin architektonicznych z uwzględnieniem kolorystyki na zabytkowym XVIII w. dworze w Rościszewie. 80 tys. zł przyznano Opactwu Sióstr Benedyktynek z Sierpca na prace konserwatorskie i renowacyjne przy ścianach wewnętrznych nawy głównej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zespołu klasztornego Opactwa Sióstr Benedyktynek w Sierpcu - etap II (końcowy). Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie dostała 100 tys. zł na kontynuację prac konserwatorskich i restauratorskich przy polichromii wnętrza - konserwacja polichromii sklepienia i ścian w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie.

Marszałek Adam Struzik spotkał się z beneficjentami i wręczył im certyfikaty „Cenny zabytek Mazowsza” przyznawany przez samorząd województwa mazowieckiego. Odznaczone nim zabytki to obiekty, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne.

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%