Zamknij
REKLAMA

Pożary w powiecie sierpeckim

11:53, 14.08.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. OSP Zawidz
REKLAMA

 

 

W ostatnich tygodniach strażacy często wyjeżdżali do pożarów. Płonęły rżyska, leśna ściółka. Ogień nie oszczędził też sprzętu rolniczego i budynku gospodarczego. Na szczęście obyło się bez ofiar.

 

24 lipca doszło do pożaru kombajnu w miejscowości Grabowo (gmina Zawidz). W jego gaszeniu brały udział jednostki JRG Sierpc i OSP Zawidz.

30 lipca siedem zastępów (OSP Zawidz, OSP Słupia, 2 x JRG Sierpc, OSP Osiek, OSP Milewko, OSP Lelice) walczyło z pożarem słomy i lasu w miejscowości Chabowo.

Kolejnego dnia ogień pojawił się na rżysku w miejscowości Gutowo-Górki. Zajęła się także prasa rolnicza. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Sierpc i po jednym zastępie OSP Lelice, OSP Zawidz, OSP Słupia oraz OSP Goleszyn. Kilka godzin później strażacy (OSP Zawidz, OSP Milewko, JRG Sierpc) znów musieli gasić pożar. Paliła się ściółka w lesie w miejscowości Stare Chabowo.

4 sierpnia w miejscowości Dobrzenice Małe doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG Sierpc oraz po jednym zastępie OSP Lelice, OSP Mochowo, OSP Ligowo, OSP Bożewo, OSP Gozdowo.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%