Zamknij
REKLAMA

Pomóż obudzić Piotra do życia

22:19, 21.07.2021 | IP
Skomentuj fot. arch. prywatne
REKLAMA

 

 

Piotr jest kierowcą międzynarodowym — jeździ dużo zawodowo i ma w tym sporą wprawę oraz doświadczenie. Nie pomogło mu to jednak w uniknięciu wypadku. Tamtego dnia pojechał przejechać się motorem — to była jego pasja. Nie minęło 15 minut, kiedy zawyły syreny karetek i wozów strażackich.

 

Piotrek miał wypadek. Kobieta, która nie ustąpiła pierwszeństwa i wyjechała z podporządkowanej samochodem osobowym, potrąciła go jadącego na motorze.

 

Bardzo poważne obrażenia

W wyniku wypadku motocyklista doznał zatrzymania krążenia, doszło do niedotlenienia mózgu, pęknięcia wątroby, pęknięcia nerki, odmy opłucnej prawostronnej, złamania żeber, złamanie nogi, miał liczne rany. Mężczyzna doznał obrażeń wielonarządowych oraz bardzo poważnego obrzęku mózgu. Został szybko przewieziony do szpitala. Lekarze przeprowadzili wielogodzinną operację, która uratowała mu życie.

Niestety 6 tygodni po wypadku i operacji Piotr nadal pozostawał nieprzytomny.

W okresie po wypadku przebywał kolejno w 5 szpitalach i jednej klinice. Wypadek zdarzył się w marcu, dokładnie wtedy, kiedy zaczynała się pandemia i ogłaszano kolejne obostrzenia. Nie ułatwiło to kwestii leczenia i przebywania w kolejnych placówkach. W pewnym momencie rodzina musiała zdecydować się na prywatną klinikę, w której koszty leczenia i rehabilitacji okazały się ogromne.

fot. archiwum prywatne

Prośba rodziny o pomoc

Najbliżsi Piotra zwracają się do dobrych ludzi z prośbą o pomoc. Ta sytuacja jest dla całej rodziny szokująca. Do tej pory żyli normalnie, jak każdy, kiedy nagle znaleźli się w zupełnie niespotykanym i tragicznym położeniu. Jak mają sobie z tym poradzić?

Lekarze nic nie mówią o rokowaniach. Brak kontaktu z Piotrkiem to kwestia neurologiczna. W trakcie wypadku doszło do niedotlenienia mózgu. Ciągle przebywa w śpiączce.

 

Kim jest Piotrek?

To wesoły, lubiany przez wszystkich chłopak. Zawsze był duszą towarzystwa, a do tego dobrym człowiekiem – nigdy nie wahał się pomagać innym. Mówimy „był”, kiedy ciągle jest nadzieja, że stanie na własnych nogach i będzie jak kiedyś…

Ale do tego potrzebne są środki na rehabilitację. Piotrek wymaga całodobowej opieki. Długa droga przed nim, ale nikt z rodziny wokół Piotrka się nie poddaje – są gotowi walczyć o jego powrót do zdrowia i życia. Jednak potrzeba Twojej pomocy. Pomożesz?

Jak możesz pomóc?

1. Wpłata na zbiórkę ogłoszoną na Zrzutka.pl

Specjalnie dla Piotrka uruchomiliśmy zbiórkę na portalu Zrzutka:

Zbiórka dla Piotra

Zachęcamy do udostępniania w/w zbiórki w mediach społecznościowych.

2. Wpłata bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia

Darowiznę na rzecz Piotra można także przekazywać przelewem tradycyjnym bezpośrednio na konto Fundacji Auxilia:

33 1090 2590 0000 0001 3604 2000

z dopiskiem: Dla Piotra.

Więcej: https://fundacja-auxilia.pl/pomoz-obudzic-piotra-do-zycia/

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%