Zamknij
REKLAMA

Zwycięzcy 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy

23:31, 03.06.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. MOSiR Sierpc
REKLAMA

 

 

Pięć projektów dotyczących zdrowia, integracji oraz edukacji proekologicznej zgłoszonych przez organizacje i instytucje z terenu powiatu sierpeckiego otrzyma dofinansowanie w ramach 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy.

 

Do drugiego etapu programu, czyli głosowania internautów, zakwalifikowało się aż 12 inicjatyw. Oddano ponad 10 tys. głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

— Tegoroczne projekty zgłoszone do naszego programu były bardzo urozmaicone, dotyczyły różnych obszarów życia – ochrony zdrowia, integracji mieszkańców i działań proekologicznych. Dzięki projektom zgłaszanym przez lokalne organizacje oraz głosowaniu samych mieszkańców mamy pewność, że te inicjatywy odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności, są potrzebne i zostaną w powiecie sierpeckim przez lata — mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska.

Projekty z powiatu sierpeckiego, które wygrały w 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy, otrzymają dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł każdy.

Zwycięzcy w kategorii działania na rzecz społeczności lokalnych:

AED ratuje życie zgłoszony przez Stowarzyszenie Gramy Razem. W ramach projektu zostaną zakupione cztery defibrylatory AED dla OSP Zawidz i OSP Szczutowo. Dwa urządzenia zostaną zamontowane na ścianach każdej remizy i będą ogólnodostępne, dwa pozostałe są przeznaczone do szkoleń z obsługi sprzętu.

Osiedlowa Strefa Relaksu to projekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który powstał z inicjatywy Zarządu Osiedla nr 3. Na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Piłsudskiego będzie miejsce do wspólnego wypoczynku, biwakowania, grilowania. Projekt jest rozszerzeniem „strefy rodzinnej, która już istnieje w tym miejscu.

Zwycięzcy w kategorii na rzecz poprawy świadomości ekologicznej:

Sprzątamy Sierpienicę jej piękną okolicę to projekt Stowarzyszenia Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego. W ramach akcji przeprowadzana będzie kampania informacyjna oraz rozpocznie się sprzątanie doliny rzeki. Uczestnicy otrzymają sadzonki, będzie również wykład o ekologii.

Altana ekologiczno-informacyjna Kasztelan Koło PZW Nr 120 Miejskie „Kasztelan” chce stworzyć altanę z tablicami informacyjno-ekologicznymi na temat segregacji śmieci oraz prawidłowego dbania o środowisko naturalne. Altana będzie zadaszona, oświetlona wewnątrz solarnym systemem zasilania. Jej otwarcie zostanie połączone z warsztatami edukacyjnymi dla wszystkich mieszkańców.

Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody DBAJ O NIE!, czyli cykl internetowych audycji dotyczących wpływu opakowań na środowisko, który zostanie wyemitowany w internetowym radiu prowadzonym w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%