Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny sprzęt medyczny dla sierpeckiego SPZZOZ

22:00, 31.03.2021 | Starostwo Powiatowe w Sierpcu
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA

 

 

W tym roku SPZZOZ w Sierpcu otrzymał kolejne sprzęty, które wspomagają diagnostykę i leczenie chorych.

 

Aparat USG dla szpitala

Na oddział chorób wewnętrznych w sierpeckim szpitalu zakupiono wysokiej jakości aparat USG. Kupno nowoczesnego sprzętu było możliwe dzięki darowiźnie o wysokości ponad 2 mln złotych, przekazanej przez Grupę Kapitałową PLK. To drugie urządzenie zakupione z tych środków.

– Jesteśmy wdzięczni, że grupa PLK odpowiedziała tak hojnie na apel do darczyńców, wystosowany przez nasze Starostwo. Łatwość i sprawność obsługi aparatu USG zapewni fachową opiekę pacjentom i znacznie zwiększy wiarygodność wyników badania. Dlatego tak ważne jest unowocześnienie infrastruktury sprzętowej w szpitalu, a dzięki darowiznom będzie to możliwe – powiedział starosta Andrzej Cześnik.

W przekazaniu ultrasonografu wzięli udział starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak oraz przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński.

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcufot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziesięć respiratorów

10 najwyższej klasy respiratorów do wentylacji mechanicznej pacjentów leczonych na oddziale intensywnej terapii to kolejny sprzęt, który został zakupionych dzięki darowiźnie przekazanej przez Grupę Kapitałową PLK. Respiratory Hamilton to sprzęt najnowszej generacji, o pełnym zakresie możliwości wentylacyjnych i transportowych pacjentów wewnątrz szpitala.

W symbolicznym przekazaniu sprzętu uczestniczył starosta sierpecki Andrzej Cześnik, dyrektor SPZZOZ w Sierpcu Robert Makówka oraz lekarze SPZZOZ w Sierpcu.

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu

 

Sztuczna nerka dla sierpeckiego szpitala

Starostwo Powiatowe w Sierpcu sfinansowało zakup najnowszej generacji urządzenia do terapii nerkozastępczej. Aparat Prismaflex, potocznie nazywany sztuczną nerką, posiada innowacyjny system wspomagający powrót do zdrowia pacjentów w stanie krytycznym z ostrym uszkodzeniem nerek. Ten wysokiej klasy sprzęt medyczny, przeznaczony na Oddział Intensywnej Terapii, zapewni precyzyjne i skuteczne leczenie - wsparcie narządów jest wielokrotnie jedyną szansą na uratowanie życia.

W przekazaniu szpitalowi urządzenia wzięli udział starosta sierpecki Andrzej Cześnik i Członek Zarządu Sławomir Krystek. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali lekarze SPZZOZ w Sierpcu, którzy tego samego dnia uczestniczyli również w szkoleniu z zakresu obsługi sztucznej nerki.

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu

Aparat USG dla Przychodni Specjalistycznej w Sierpcu

Kolejne nowoczesne urządzenie medyczne, zakupione ze środków przekazanych przez Grupę Kapitałową PLK, trafiło do Przychodni Specjalistycznej przy ul. Słowackiego 16 w Sierpcu - to aparat USG.

Ultrasonograf posiada wszechstronny system do kompleksowych zastosowań diagnostycznych, pozwalający uchwycić najdrobniejsze zmiany i nieprawidłowości. Urządzenie już jest dostępne, a pacjenci, którzy zostaną skierowani na badanie USG, będą mogli skorzystać z nowoczesnej aparatury.

W przekazaniu ultrasonografu wzięli udział starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak oraz członek Zarządu Powiatu Sławomir Krystek.

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu

Starostwo Powiatowe w Sierpcu

(Starostwo Powiatowe w Sierpcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%