Zamknij
REKLAMA

Sierpc w żałobie. Wkrótce pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa

22:04, 28.12.2020 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

Informacja o wypadku, do którego doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Studzieńcu, wywołała szok i niedowierzanie wśród mieszkańców naszego powiatu. Zginęło rodzeństwo młodych sierpczan - 17-letnia Karolina i 25-letni Maciej Krajewscy. Tysiące osób łączą się w modlitwie z bliskimi tragicznie zmarłych.

Przez najbliższe dni odbywać się będą nabożeństwa różańcowe i msze święte w intencji Karoliny i Macieja.

- W dniach 28- 30 grudnia, każdego dnia modlitwa różańcowa za śp. Karolinę i Macieja Krajewskich o godz. 17:30. Po różańcu Msza św. w intencji zmarłych o godz.18:00. Otoczmy naszą modlitwą również rodzinę śp. Karoliny i Macieja - poinformowano na stronie parafii św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.

Dzięki transmisji online na stronie parafii (facebook.com/parafiafarasierpc) możliwe jest zdalne uczestnictwo. Te, które już się odbyły, zgromadziły przed ekranami tysiące osób pragnących wesprzeć modlitwą i słowem otuchy bliskich rodzeństwa. Bardzo wiele osób modliło się również w świątyni.

Na stronie sierpeckiej fary na facebooku opublikowano komunikat na temat pogrzebu:

Msza św. pogrzebowa śp. Karoliny i Macieja Krajewskich zostanie odprawiona 31 grudnia o godz. 12:00 w Farze. Po Mszy św. pożegnamy ciała zmarłych na cmentarzu komunalnym w Sierpcu. Rodzina prosi zamiast kwiatów o ofiary na Msze św. popogrzebowe. Więcej informacji o szczegółach organizacji uroczystości pogrzebowych podamy wkrótce.

Prawdopodobnie msza św. pogrzebowa również będzie transmitowana online.

 

Aktualizacja:

Na stronie internetowej sierpeckiej fary opublikowano komunikat dotyczący organizacji pogrzebu:

KOMUNIKAT

dotyczący organizacji uroczystości pogrzebowych

śp. Karoliny i Macieja Krajewskich

1. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 31 grudnia o godz. 12:00. Różaniec za zmarłych rozpocznie się przed Mszą św. o godz. 11:00. Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane on-line na parafialnym Facebook’u.

2. Przypominamy o prośbie rodziny, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Msze św. popogrzebowe za śp. Karolinę i Macieja Krajewskich. Ewentualne kwiaty prosimy składać przy krzyżu misyjnym, który znajduje się przy Farze. Pracownicy zakładu pogrzebowego po Mszy św. zawiozą kwiaty na cmentarz. Ofiary na Msze św. będą zbierane podczas pogrzebu.

3. Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Sierpcu podjęło inicjatywę opasania Fary ,,wiankiem światła”, świecami, które będą trzymać uczniowie podczas Mszy św. popogrzebowej wokół świątyni (w odległości 1,5m). Po Mszy św. pogrzebowej prosimy o zabranie świec na cmentarz.

4. Z racji na ograniczenia związane z pandemią w Farze może modlić się jednocześnie 89 osób. Z tej racji do świątyni przez boczne drzwi mogą wejść tylko osoby imiennie wskazane przez rodzinę. Pozostali uczestnicy pogrzebu proszeni są o modlitwę wokół świątyni zachowując między sobą dystans społeczny 1,5m. Przypominamy o obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa.

5. J. E. Ks. Biskup Mirosław Milewski, Ksiądz Dziekan i Wicedziekan oraz Ksiądz Dyrektor Wydziału Katechetycznego ubierają się w ornaty w zakrystii. Pozostali Księża proszeni są o zabranie alby, stuły koloru fioletowego, cingulum i zajęcie wyznaczonych miejsc (ławki po lewej stronie patrząc od ołtarza).

6. Komunia św. będzie udzielana także przed Farą, więc prosimy o pozostanie na zewnątrz w oczekiwaniu na kapłana.

7. Po Komunii św. zabiorze głos tylko Pani Ewa Jancewicz, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. H. Sucharskiego w Sierpcu oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego tego liceum.

8. Po Mszy św. udamy się na cmentarz komunalny w Sierpcu, aby tam złożyć ciała śp. Karoliny i Macieja Krajewskich w grobie.

9. Terminy zamówionych Mszy św. zostaną przekazane do wiadomości rodziny po pogrzebie i będą zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii oraz na parafialnym Facebook’u.

Ks. Sławomir Zalewski

Proboszcz Parafii Farnej w Sierpcu

 

Zespół redakcyjny składa wyrazy współczucia bliskim śp. Karoliny i Macieja.

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%