Zamknij
REKLAMA

Rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

14:52, 26.10.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

19 października 1984 r. został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa ksiądz Jerzy Popiełuszko. W 36. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, z inicjatywy sierpeckiego oddziału NSZZ Solidarność, odbyła się msza święta w intencji ojczyzny.

 

Nabożeństwo zostało odprawione w sierpeckiej farze. Przybyły poczty sztandarowe NSZZ Solidarność, Towarzystwa Historyczno-Patriotycznego Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”, rycerzy Jana Pawła II. Byli przedstawiciele Rady Powiatu Andrzej Cześnik i Kamil Różański, władz miejskich, NSZZ Solidarność, wierni. Mszy świętej przewodniczyli ksiądz proboszcz Sławomir Zalewski oraz ksiądz Jarosław Jakubowski, który wygłosił kazanie, podczas którego wspominał ks. Jerzego Popiełuszkę i Jana Pawła II. Mówił o wolności, ale też o odpowiedzialności, że można i należy poświęcić się dla Boga, drugiego człowieka i ojczyzny.

Po zakończeniu nabożeństwa przed tablicą upamiętniającą błogosławionego ks. Jerzego przewodniczący sierpeckiego oddziału NSZZ Solidarność Józef Mróz podziękował wszystkim, że po raz kolejny przybyli, by uczcić tragiczną rocznicę śmierci kapelana. Przewodniczący Regionu Płockiego NSZZ Solidarność Stanisław Szkopek przypominał, że to ks. Jerzy Popiełuszko jest patronem Związku. Przed tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA