Zamknij
REKLAMA

Protest rolników „Cała Polska stoi”

00:19, 22.10.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Kolejny protest przeciwko nowelizacji o ochronie zwierząt przeprowadzili rolnicy zrzeszeni w AGROunii. Krajowa dziesiątka w okolicach Sierpca była blokowana przez wolno poruszające się traktory.

ZOBACZ WIDEO Protest rolników na krajowej dziesiątce (kliknij)

W środę, 21 października 2020 r., rolnicy po raz drugi zablokowali główne drogi w kraju. Protest miał miejsce także w powiecie sierpeckim. Rolnicy żądają odrzucenia w całości projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zwanej też „piątką dla zwierząt”, która zakazuje hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królików, wprowadza ograniczenia uboju rytualnego (będzie on możliwy na potrzeby krajowych związków wyznaniowych), nie będzie można na stałe trzymać zwierząt na uwięzi oraz wykorzystywać ich w celach rozrywkowych i widowiskowych, zwiększone zostaną też uprawnienia organizacji pozarządowych, wprowadzone mają być dodatki dla opiekunów zwierząt, które były wykorzystywane przez policję, wojsko czy straż graniczną.

Protestujący rolnicy twierdzą, że ustawa jest źle napisana, doprowadzi do bankructwa wielu gospodarstw. Uważają, że trzeba stworzyć nowe prawo, podzielone na trzy piony, które „nie będą mieszały długości łańcucha dla psa z zakazem hodowli zwierząt futerkowych”. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak twierdzi też, że ustawa skazuje zwierzęta wyłącznie na większe cierpienia.

Protest rolników spotkał się - delikatnie rzecz ujmując - z negatywną reakcją większości kierowców. „Niech jadą do Warszawy i tam protestują, a nie drogi niewinnym ludziom blokują”- było często powtarzaną opinią.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%