Zamknij
REKLAMA

Opinia komisji rewizyjnej Rady Powiatu

20:07, 16.10.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Na piątym posiedzeniu komisja rewizyjna Rady Powiatu Sierpeckiego zajęła się zaopiniowaniem wniosku o odwołanie ze stanowiska starosty sierpeckiego Mariusza Turalskiego.

 

W piątek, 16 października 2020 r., odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej. Uczestniczyli w niej Dariusz Twardowski – przewodniczący, Marek Chyliński i Paweł Pakieła oraz starosta Mariusz Turalski. Komisja zajęła się m.in. zaopiniowaniem wniosku złożonego przez jedenastu radnych dotyczącego odwołania starosty. Nie było dyskusji. Członkowie komisji zagłosowali i jednogłośnie wydali pozytywną opinię dotyczącą wniosku.

Dopiero w kolejnym punkcie (sprawy różne) przewodniczący Dariusz Twardowski udzielił głosu staroście Mariuszowi Turalskiemu, który chciał przedstawić swoje zdanie jeszcze przed głosowaniem. Starosta odniósł się do przedstawianych mu przez jedenastu radnych zarzutów. Przypomniał m.in., że jeszcze nie tak dawno radni jednogłośnie byli za udzieleniem staroście absolutorium. Nie zgadzał się, że nie ma przepływu informacji pomiędzy nim a radnymi. Wskazywał, że brał udział w komisjach Rady, że rozmawiał z radnymi.

Był też wzburzony zarzutem braku nadzoru nad SPZZOZ. Mówił, że w tym wypadku powinien być oceniany przez organy zewnętrzne. Przypomniał też o nieprawidłowościach, które powstały w latach 2014-2018 i karze, jaka została nałożona w związku tym na szpital. Starosta Mariusz Turalski uznał, że to właśnie w tamtym czasie brakowało nadzoru. W momencie, kiedy starosta użył stwierdzenia, że „to jest szczyt bezczelności”, a „osoby, które w tamtym czasie nadzorowały szpital, dzisiaj podpisują się pod wnioskiem o odwołanie starosty”, przewodniczący komisji odebrał mu głos, pozwalając jedynie na spuentowanie wypowiedzi. Mariusz Turalski stwierdził, że nasuwa się pytanie, „czy pewne rzeczy nie zostaną wstrzymane”, czy zostanie utrzymana transparentność działań, a szpital zostanie wprowadzony na prostą.

Opinia komisji rewizyjnej nie jest dla Rady Powiatu wiążąca. To radni w głosowaniu tajnym zdecydują, czy chcą odwołać ze stanowiska starosty Mariusza Turalskiego.

Najbliższa sesja Rady została zaplanowana na poniedziałek, 19 października. W proponowanym porządku obrad nie znalazł się punkt dotyczący odwołania starosty, ale radni mogą dokonać zmian podczas posiedzenia.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

JaJa

8 2

Wywalić tych 11 pajacow 21:59, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JACEK RANISZEWSKIJACEK RANISZEWSKI

4 1

PAN MARIUSZ TURALSKI ....GDZIE LEPSZEGO ZNAJDZIECIE ... SIE PYTAM 05:34, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka SierpcaMieszkanka Sierpca

3 1

Afera afera pytanie czemu tak jest że 11 pajacow ma prawo wybierać za nas .... my nie chcemy ale twardych... itp.. 15:52, 17.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oloolo

3 2

Każdy inny na tym stanowisku będzie napewno lepszy 17:30, 17.10.2020


Mieszkaniec powiatuMieszkaniec powiatu

3 1

Czy pojawił się protokół online z obrad tej komisji ? Nie podoba mi się sposób prowadzenia tej komisji.... Czy w ogóle jest już gotowy do udostępnienia społeczeństwu, w jakiejkolwiek formie, skoro sesja ma być 19 X 2020 ? 15:53, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z boku z boku

4 0

Nie popieram żadnej ze stron. Obejrzałem relację na FB, z niesmakiem muszę powiedzieć, że sposób prowadzenia obrad, styl zachowania, mówienia i ślimacze tempo w wykonaniu przewodniczącego jest wręcz porażające. Jak takie osoby mogą decydować o losach kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców powiatu? Kto ich wybiera? Dramat. Poziom mułu, tam widzę chyba tylko zakulisowa walka o jakieś intratne stołki się odbywa... 19:37, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA