Zamknij
REKLAMA

Ciągnik zderzył się z szynobusem

19:55, 13.10.2020 | opr. red.
Skomentuj fot. OSP Goleszyn
REKLAMA

Koniec września to był trudny czas na sierpeckich drogach. Jeszcze nie umilkły dobrze syreny po wjazdach w gminie Zawidz, gdy znów doszło do wypadku.

 

W środę, 30 września 2020 r., po godzinie 15.00 doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z przyczepą jednoosiową z szynobusem relacji Sierpc – Nasielsk na przejeździe kolejowym w Borkowie Kościelnym. W chwili przybycia strażaków traktor stał w poprzek ulicy, przednimi kołami na poboczu, natomiast szynobus znajdował się ok. 30 m za przejazdem.

- Kierowca ciągnika znajdował się poza pojazdem, bez jakichkolwiek obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Szynobusem podróżowało 12 osób (maszynista, kierownik pociągu oraz 10 pasażerów). Wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdem szynowym i nikt nie potrzebował pomocy medycznej – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Waldemar Goczyński.

Osoby podróżujące szynobusem musiały poczekać na transport zastępczy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w ciągniku oraz uprzątnęli ulicę. W szynobusie uszkodzeniu uległy (w kabinie B) przednia szyba, prawa lampa, poszycie przednie oraz poszycie boczne z prawej strony. W ciągniku zniszczona została ładowarka czołowa i pokrywa silnika.

W akcji uczestniczyły dwie jednostki JRG Sierpc, OSP Goleszyn, OSP Zawidz oraz policja, ZRM i służby kolei.

fot. OSP Goleszyn

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA