Zamknij
REKLAMA

Dzienny Dom Pobytu Przystań w Myśliborzycach

23:12, 03.09.2020 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

 

 

Fundacja Mocni Mocą Nadziei uruchamia Dzienny Dom Pobytu „Przystań” w Myśliborzycach gm. Brudzeń Duży. Program jest realizowany z myślą o osobach w pierwszym stadium choroby Alzheimera.

 

Placówka zostanie uruchomiona 2 listopada 2020 r. i będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, zapewniając opiekę dwudziestu osobom. Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie zaświadczenia od lekarza rodzinnego o zdiagnozowaniu pierwszego stopnia choroby Alzheimera. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. 

 

 

 

 

 

Pomoc dla chorych i ich rodzin

Chorzy będą mieć zapewnioną nie tyko podstawową opiekę. Będą prowadzone też zajęcia podtrzymujące aktywność fizyczną i intelektualną; zajęcia integracyjne, zaspakajające potrzeby towarzyskie, kulturalno- oświatowe, plastyczne, muzyczne. Uczestnicy programu będą także brać udział w terapii zajęciowej grupowej i indywidualnej, podtrzymującej kondycję psychofizyczną, korzystać z usług rehabilitacyjnych i porad psychologiczno-prawnych. Organizatorzy przewidują wyjazdy na basen, wyjścia do kina, teatru czy muzeum. Prowadzone będą również działania wolontariackie w ramach klubu wolontariatu DDP, stanowiące element integracji międzypokoleniowej.

W ramach działań placówki każdy z uczestników ma zapewnione trzy posiłki dziennie. Osobom, które nie będą miały możliwości dojechania do DDP, zapewniony zostanie transport.

- Chcemy też stworzyć grupę wsparcia dla rodzin osób chorych, którą będzie prowadził terapeuta. To bardzo ważne, by nie pozostawiać opiekunów samych, by wiedzieli, że zawsze jest ktoś, na kogo mogą liczyć, z kim mogą porozmawiać i kto zrozumie ich problemy – powiedziała prezes Fundacji Joanna Fabisiak.

Rodziny chorych będą mogli skorzystać również z indywidualnego poradnictwa prawnego i terapeutycznego. Prowadzone będą szkolenia dla opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych, kierowane do członków rodzin osób chorych.

 

 

 

 

Jak zgłosić się do programu?

Zgłoszenie chęci korzystania z oferty DDP „Przystań” możliwe będzie poprzez przesłanie zgłoszenia na adres Fundacji drogą mailową: [email protected], telefonicznie – 533 932 187, pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Mocni Mocą Nadziei, 09-212 Białoskóry 31 lub osobiście.

Odpłatność naliczana będzie zgodnie z kryterium dochodowym, określonym w art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej i zgodnie z procentowym przeliczeniem, opisanym w rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r, oraz późniejszymi zmianami tegoż rozporządzenia. Ewentualne odstępstwa od stosowania zapisów w/w aktów prawa może zostać zastosowane zgodnie z zapisami statutu placówki i zgodnie z uchwałą zarządu placówki. 

W 2020 roku odpłatność wynosi 200 zł miesięcznie, w 2021 i 2022 roku odpłatność wynosi ok. 250 zł miesięcznie.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe przy dostosowaniu budynku do potrzeb DDP.

 

 

 

 

 

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA