Zamknij
REKLAMA

Ingres nowego proboszcza parafii szkolnej

18:37, 18.07.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Od 1 lipca 2020 r. proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu jest ks. Dariusz Multon. Nowego duchownego powitali wierni, księża, władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Sierpc.

 

Ksiądz Dariusz Multon ma 52 lata. W 1993 r. z rąk ówczesnego biskupa płockiego Zygmunta Kamińskiego przyjął święcenia kapłańskie. Przez wiele lat był związany z powiatem pułtuskim, gdzie pracował jako wikariusz w parafii św. Mateusza w Pułtusku. Przez ostatnie dziesięć lat był proboszczem parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych. Decyzją biskupa Piotra Libery został proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu. Ks. Dariusza Multona powitali nowi parafianie, wyrażając nadzieję na dobrą współpracę i życząc Boskiej opieki na tym etapie życia. Nowemu proboszczowi przekazano klucz do świątyni.

- Nowa parafia, nowi ludzie, nowe wyzwania – to wszystko przed tobą, księże proboszczu. Zapewniamy, że będziemy cię zawsze wspierać modlitwą i pomocą w twojej duszpasterskiej pracy, abyś zadania, które zostały tobie powierzone, mógł wykonać jak najlepiej – mówiły dzieci.

Także starosta sierpecki Mariusz Turalski, burmistrz Jarosław Perzyński, wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński przywitali nowego proboszcza, oferując pomoc i współpracę. Andrzej Cześnik w imieniu członków Towarzystwa Historyczno-Patriotycznego Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda” złożył życzenia wytrwałości i Bożego błogosławieństwa. Wyraził także nadzieję na kontynuację dalszych dobrych relacji stowarzyszenia i parafii.

Na ingres przybyli także dawni parafianie.

- Ksiądz Dariusz kocha ludzi, kocha im pomagać i jest naprawdę fantastycznym księdzem – zapewniała mieszkanka parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych.

Byli też przedstawiciele Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcyjnej, której członkiem jest nowy proboszcz parafii szkolnej oraz pocztu sztandarowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia” z Pułtuska.

Ks. Dariusz Multon odprawił mszę świętą w intencji parafian, tych z Sierpca i tych z miejscowości Zambski Kościelne. Podziękował za miłe przyjęcie i uśmiechy, które są „miarą szczęścia”.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA